Düzeltme: Warzone Mobile Logging in to Activision Hatası

Call of Duty Warzone Mobile oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları "Logging in to Activision" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Aralık 1, 2022 - 07:39
Düzeltme: Warzone Mobile Logging in to Activision Hatası
Düzeltme: Warzone Mobile Logging in to Activision Hatası

Call of Duty Warzone Mobile oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra "Logging in to Activision" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Call of Duty Warzone Mobile Mobile Logging in to Activision Hatası Nedir?

Call of Duty Warzone Mobile Mobile Logging in to Activision Hatası

Karşılaşılan bu hata genellikle zayıf internet bağlantısı ve aşırı pingten dolayı oluşabilir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birkaç sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Call of Duty Warzone Mobile Mobile Logging in to Activision Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) VPN Bağlantısı Gerçekleştirin

Herhangi bir vpn uygulamasını Google Play Store veya App Store üzerinden indirerek "ABD, Avustralya, Kanada" gibi farklı ülke sunucuları arasına geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir ülke sunucusuna geçiş yaptıktan sonra oyuna giriş yapın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Activision Hesabınıza 2FA'yı Etkinleştirin

Activision hesabınıza 2FA doğrulamasını etkinleştirmediyseniz bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için 2FA doğrulamasını etkinleştirerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 • Öncelikle yanda bırakacağım Activision adresine ulaşın. Activision adresine ulaşmak için tıklayın.
 • Sayfa içerisinde bulunan "LOGIN" butonuna tıklayarak girişinizi sağlayın
 • Girişinizi sağladıktan sonra profilinize ulaşın ve "Privacy & Security" seçeneğine dokunun.
 • Açılan yeni ekranda bulunan "Enable two-factor authentication" seçeneğine dokunun ve talimatları izleyerek etkinleştirin.

Activision hesabınızı etkinleştirdikten sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Oyun Önbelleğini Temizleyin

Oyunun önbelleğinde oluşan çeşitli sorunlar bu gibi birçok hatalarla karşılaşmamıza neden olabilmekte. Bunun için oyun önbelleğini temizleyerek oluşan sorunları çözebiliriz.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Call of Duty Warzone Mobile" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Call of Duty Warzone Mobile" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra Call of Duty Warzone Mobile uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Call of Duty Mobile Uygulamasını Güncelleyin

Call of Duty Mobile uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Call of Duty Mobile uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

5-) Cihazı Yeniden Başlatın

Her ne kadar basit bir öneri olarak gözükse de, cihazı yeniden başlatmak olası hataların önüne geçmesine yardımcı olabilir. Bunun için cihazınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

6-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

İnternet önbelleğinde oluşan sorun, bu gibi çeşitli bağlantı hatalarıyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için internet önbelleğini temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz. İnternet önbelleğini temizlememiz için yapmamız gereken tek şey interneti yeniden başlatmaktır.

Eğer Wi-Fi bağlantısı ile internete erişim sağlıyorsanız, modeminizi yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Eğer mobil veri bağlantısı ile internete erişim sağlıyorsanız, mobil verinizi kapatıp tekrar açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

7-) Warzone Sunucusu Daha Az Aşırı Yüklenene Kadar Bekleyin

Yukarıdaki tüm düzeltmeleri yaptıktan sonra, aynı hatayı alıyorsanız, muhtemelen Warzone Mobile'da hata/aksaklık vardır veya sunucu aşırı yüklenmiştir.

Bu senaryoda, Warzone ekibi tarafından düzeltilen veya Warzone sunucusu daha az aşırı yüklenene kadar hiçbir şey yapamazsınız.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!