Binance Kök Dizini Uyarısı

Dünya genelinde güvenilir bir şekilde kullanılan Binance uygulamasında karşımıza çıkan "kök dizinine yetkisiz erişildiği için cihaz güvenlik risklerine açık olabilir." uyarıdan bahsedeceğiz.

Binance Kök Dizini Uyarısı
Binance Kök Dizini Uyarısı

Tüm dünyada herkese açık bir şekilde paylaşılan Binance uygulamasında kullanıcıların karşılaştığı "kök dizinine yetkisiz erişildiği için cihaz güvenlik risklerine açık olabilir." uyarısı kullanıcıların güvenliği nedeniyle önüne çıkarmakta.

Binance Kök Dizini Uyarısını Neden Alıyorum?

Binance uygulaması kullanıcılarının sıkı güvenliğini arttırarak korumasını sağlamkta. Önümüze çıkan bu uyarı da kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için bilgi vermekte. Bu uyarıyı vermesinin sebebi ise telefonun root'lu olmasından kaynaklanmakta. Eğer telefonunuz rootluysa Binance uygulaması güvenlik nedeniyle root klasörlerini tespit ederek önünüze böyle bir uyarıyla karşınıza çıkacaktır.

Eğer Iphone kullanıcıysanız Jailbreak telefonunuzda yüklüyse böyle bir hatayla karşılaşmamız büyük ihtimal olacaktır.

Binance Kök Dizini Uyarısından Nasıl Kurtulurum?

Eğer telefonunuz Root'lu veya Jailbreak'lı ise kaldırarak bu sorunu çözebiliriz. Root veya Jailbreak telefonunuzu özgürleştirdiği için telefon içerisine kolay bir şekilde zararlı yazılımlar konabilir. Bu yüzden güvenliğiniz için Binance uygulaması böyle bir uyarıyı önümüze çıkarmakta. Eğer Root'u veya Jailbreak'ı telefonunuzdan kaldırmak istemiyorsanız uyarıyı es geçerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat bu uyarı sürekli uygulama girişinizde karşınıza çıkacaktır. Bu uyarıdan tamamen kurtulmanız için Root'u veya Jailbreak'ı telefonunuzdan tamamen temizlememiz güvenlik açısından bizi rahat tutacaktır.