Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası

Bu yazıda LoL oyuncularının karşılaştıkları "Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz" hatasından bahsederek çözüme ulaştırmaya çalıştık.

Kasım 27, 2021 - 13:06
Kasım 27, 2021 - 13:37
Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası
Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası

League of Legends oyuncularının karşılaştığı "Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz" veya "LoL sunuculara erişim" hatası nadiren gözüksede, birçok oyuncu için çözümü bulunmamakta. Riot Games bu hatanın çözümünü herhangi bir şekilde belirtmedi. Fakat bizler araştırarak bu yazıda iki öneriden bahsederek sizleri çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası Neden Alıyorum?

Herhangi bir antivirüs programınızın LoL oyununu engelleyerek çeşitli hatalarla karşılaşmasını sağlamakta. Eğer herhangi bir antivirüs programı kullanıyorsanız, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanız çok büyük bir olası. Sunucuda yaşanan güncel sorunlardan da dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabiliriz. Tam olarak bu hatanın neyden kaynaklandığını bilmesekte, bu iki sebepten dolayı böyle bir hatayla karşılaştığımızı düşünmekteyiz. Eğer sizde bu veya çeşitli hatalarla karşılaştıysanız aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. Fakat bu gerçekleştireceğimiz işlemler kesin bir çözüm sunmamaktadır.

Bazı Lol Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bu hatayı çözmemiz için sizlere iki yöntemden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız. Fakat yukarıda söylediğimiz gibi, bu göstereceğimiz iki yöntem kesin bir çözüm sunmamaktadır. Haydi şimdi yöntemimize geçelim.

1-) Hextech Onarım Aracı Kullanın

Riot Games'in geliştirmiş olduğu Hextexh onarım aracını kullanarak bu gibi çeşitli hatalardan kurtulabiliriz. Fakat bu işlem kesin bir çözüm sağlarmı bunu bilmemekteyiz. Sonuçta böyle bir uygulama geliştirdiyseler işimize neden yaramasın.

 • Hextech onarım aracını indirin. İndirmek için tıklayın.
 • İndirdiğiniz Hextech uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
 • Bu işlemden sonra kurulum işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 • Hextech uygulaması yüklendikten ve açıldıktan sonra aşağıda bulunan resimdeki gibi ayarları seçerek Başla butonuna basın.


 • Bu işlem gerçekleştirildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak League of Legens oyununa giriş yapmayı deneyin.

2-) Oyunu Tamamen Kaldırın

Eğer yukarıda gösterdiğimiz öneri işe yaramadıysa tek yapmamız gereken oyunu tamamen bilgisayarımızdan kaldırarak sorunu çözebiliriz.

League of Legends uygulamasını tamamen silmemiz için Advanced Uninstaller PRO programı yardımıyla otomatik silme işlemini gerçekleştirebiliriz.

 • Advanced Uninstaller Pro İndir (Rar Şifre: 123) programı indirerek işlemimize başlayalım.
 • Öncelikle discord porgramımızı kapatarak Advanced Uninstaller Pro programımızı açıp sağ tarafta bulunan Uninstall Programs menüsüne tıklayın. (Eğer antivirüs programı bilgisayarınızda kuruluysa kapatın veya tamamen silin.)

 • Açılan ekranın sağ tarafında bulunan arama çubuğuna League of Legends yazıp sol tarafta bulunan League of Legends programını seçerek Uninstall butonuna basın.
 • Karşımıza çıkan uyarı ekranında Yes butonuna tıklayarak kaldırma ve tarama işlemini gerçekleştirelim. (Bu işlem birkaç dakika sürebilir.)
 • Karşımıza çıkan ekranda bütün dosyaların seçili olduğundan emin olun ve Next butonuna basın. (Bu işlem birkaç dakika sürebilir.)
 • Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra League of Legends sitesine girerek temiz bir kurulum yapalım. League of Legends sitesine ulaşmak için tıklayın.
 • League of Legends kurulum işlemini tamamlandıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak League of Legends oyunumuzu açabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!