Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Battle.net kullanıcılarının uygulamayı çalıştırdıklarında karşılaştıkları "Giriş Noktası Bulunamadı" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ekim 18, 2022 - 10:32
Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?
Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Battle.net kullanıcıları, uygulamayı çalıştırdıktan sonra "Giriş Noktası Bulunamadı" hatasıyla karşılaşarak uygulamaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nedir?

Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası

Battle.net programını çalıştırdıktan sonra karşılaşılan "Giriş Noktası Bulunamadı" hatası, genellikle .Net Framework kütüphanesinin Windows işletim sisteminde yüklü olmamasıyla birlikte önümüze düşmektedir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunu nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Battle.net Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Framework kütüphanesinin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Windows Hataları Giderin

Windows içerisinde bulunan dosyların hasarlı veya bozuk olması çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bunun için sizlere iki kod bloğunu paylaşarak hasarlı veya bozuk dosyaların taramasını yapıp onarmaya çalışacağız.

SFC Taraması Yapın

Windows dosyalarında oluşan hasarlı veya bozuk dosyaların birçok hata kodlarının karşımıza çıkarabilir. Bunun için sizlere birkaç yoldan bahsederek sorunun çözümüne ulaştıracağız.

  • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan komut istemi ekranına "sfc /scannow" yazarak enter tuşuna basın.

Bu işlemden sonra bozuk veya hasarlı dosyalar taranacak, düzeltme işlemleri gerçekleşecektir. İşlem tamamlanmadığı sürece bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın. Bu işlemden sonra bir diğer önerimizi gerçekleştirelim.

DISM Taraması Yapın

  • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak enter tuşuna basın.
    • Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    • Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
    • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!