Assassin's Creed Valhalla Dx12 Hatası

Assassin's Creed Valhalla oyuncularının nadiren karşılaştıkları Dx12 hatası bu makalede rehber olacak.

Assassin's Creed Valhalla Dx12 Hatası
Assassin's Creed Valhalla Dx12 Hatası

Assassin's Creed Valhalla indiren oyuncuların, oyunu çalıştırmak istediğinde "Unable to initialize grapichs system. GPU does not support DX12" hatasıyla karşılaşarak oyun içerisine bağlanamamakta. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız bu yazıda sizleri çözüme ulaştıracağız.

Assassin's Creed Valhalla Dx12 Hatası Neden Alıyorum?

Assassin's Creed Valhalla oyununu çalıştırınca karşılaştığımız Dx12 hatasını genellikle eski tip ekran kartına sahip kullanıcıların böyle bir hatayla karşılaşması olası. Eğer ekran kartınız yeni tip ve dx12 kütüphanesini destekliyorsa, ekran kartı güncellemesinin yapılmamasından dolayı böyle bir hatayla karşılaşabiliriz.

Assassin's Creed Valhalla Dx12 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Yukarıda anlattığımız gibi, eğer ekran kartınız güncel değilse veya ekran kartınız eski tip donanıma sahipse böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bu hatadan kurtulmamız için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağım.

1-) Directx Emulator Sürüm Ayarlama

Bu gibi sorunları bir dxcpl.exe programı yardımıyla ayar yaparak kurtulabiliriz. Bunun için;

  • dxcpl.exe programını indirin. İndirmek için tıklayın.
  • İndirdiğiniz dxcpl.exe programını açın.
  • Açılan ekranda Edit List butonuna tıklayın.
  • Karşımıza çıkan ekranda Assassin's Creed Valhalla dosya konumunu açarak ACValhalla.exe uygulamasını seçin.

  • Oyun dosyasını bulup ACValhalla.exe programını seçtikten sonra OK butonuna tıklayın.
  • Aşağıda gösterilen alanları resimdeki gibi ayarlayarak Uygula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra Assassin's Creed Valhalla oyununu çalıştırmayı deneyin. Eğer aynı hatayı alamaya devam ediyorsanız ikinci önerimize geçelim.

2-) Ekran Kartını Güncelle

Bu gibi hatalardan kurtulmamız için ekran kartımızı en güncel halde kullanmamız daha yararlı olacaktır. Eğer yukarda ki öneri sizin için çözüm değilse ekran kartını güncelleyerek çözüme ulaşabiliriz.

NVIDIA Ekran Kartına Sahipseniz;

Ncidia Ekran Kartına sahip bir donanımız varsa Nvidia Experience uygulamasını indirerek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz. İndirmek için tıklayın.

AMD Ekran Kartına Sahipseniz;

AMD Ekran Kartına sahip bir donanımız varsa AMD Radeon Software uygulamasını indirerek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz. İndirmek için tıklayın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorun devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.