Apex Legends Hata Kodu 30007 Çözümü

Apex Legends kullanıcılarının oyunu açarken karşılaştıkları "Hata Kodu 30007" sorunu bu makalede rehber olacak.

Apex Legends Hata Kodu 30007 Çözümü
Apex Legends Hata Kodu 30007 Çözümü

Apex Legends oyuncularının, oyunu açtıktan sonra karşılaştığı "Hata Kodu 30007" sorunu çeşitli hataları beraberinde getirerek hatayı sürekli bir hale getirmekte. Eğer sizde böyle hatayla karşılaşıyorsanız kolay bir yolla bu hatanın üstesinden gelebilirsiniz.

Apex Legends Hata Kodu 30007 Neden Alıyorum?

Apex Legends, oyun içerisindeki müsabakaları hilesiz bir şekilde yürütmek için Easy Anti-Cheat yazılım sistemini kullanmakta. Fakat bu yazılım farklı bir sebepten dolayı çalışmazsa oyunu çalıştıramaz ve hata kodu ile karşılaştırmamızı sağlar. Bu hata kodunda ki sorunsa Easy Anti-Cheat yazılım sisteminin, sürücü imzası windows platformuna yüklenemediğinden dolayı böyle bir hatayla karşılaştırmakta. Eğer sürücü imza zorunluluğu devre dışıysa Easy Anti-Cheat yazılımı çalıştırılamaz ve hata koduyla karşılaşırız. Bunun için ufak kod parçacığıyla birlikte imza zorunluluğunu aktifleştirerek bu sorundan kurtulabiliriz.

Apex Legends Hata Kodu 30007 Nasıl Düzeltilir?

Yukarıda söylediğimiz gibi eğer sürücü imza zorunluluğu devre dışıysa Easy Anti-Cheat yazılımı çalıştırılamaz ve hata koduyla karşılaşırız. Bu hatanın önüne geçebilmemiz için komut istemi ekranına kod yazarak sürücü imza zorunluluğunu etkin hale getirebiliriz. Bunun için;

  • Başlat arama ekranına cmd yazıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki kod parçacığını yazarak enter tuşuna basın.
    • bcdedit /set nointegritychecks off

İşlem başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Apex Legends oyununu rahat bir şekilde çalıştırabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.