Windows 10 Fotoğrafın Geç Açılma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 kullanıcılarının herhangi bir fotoğraf açmak istediklerinde karşılaştıkları geç açılma sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Windows 10 Fotoğrafın Geç Açılma Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Windows 10 Fotoğrafın Geç Açılma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 kullanıcılarının herhangi bir fotoğrafı veya resimi açmak istediklerinde karşılaştıkları geç açılma sorunu sabrını taşırmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Fotoğraf Neden Geç Açılıyor?

Windows 10 Fotoğraf Geç Açılıyor

Windows 10 kullanıcılarının karşılaştığı fotoğrafların geç açılma sorunu, herhangi bir fotoğrafı açmak istediklerinde dakikalarca bekledikten sonra açılmasından dolayı beklemek istemekteler. Bunun nedeni bilgisayarın güncel olmaması veya Windows işletim sisteminin orijinal olmamasından kaynaklı bir sorun olarak görülmektedir. Elbette bir diğer nedende bilgisayarın yavaş olmasından kaynaklı bir durum yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için sizlere en alternatif çözüm yolundan bahsederek soruna ulaşmanızı sağlayacağız.

Windows 10 Fotoğrafın Geç Açılma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu sorunu düzeltmemiz için aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

1-) Windows Fotoğraf Görüntüleyici Eklentisini Ekleyin

Windows fotoğraf görüntüleyici eklentisi Windows 7'de kullandığımız bir eklentidir. Bu eklenti Windows 10 fotoğraf eklentisinden daha performanslı bir şekilde çalışacağı için daha hızlı bir sonuçla açılmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmamız gerekenleri aşağıda sizlere anlatacağız.

  • Öncelikle yanda bırakacağım bağlantıya ulaşarak kayıt defterini indirelim. Kayıt defterini indirmek için tıklayın.
  • İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra "photograph.reg" adlı dosyayı çalıştırın ve gelen uyarıya "Evet" diyelim.
  • Ardından başlat arama ekranına "Varsayılan uygulama ayarları" yazıp açın.
  • Açılan ekranda bulunan "Fotoğraf Görünteliyicisi" altında bulunan uygulamaya tıklayarak "Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi" seçeneğini seçip kaydedelim.

Bu işlemden sonra herhangi bir fotoğrafı açarak geç açılma sorununun devam edip etemediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) İşletim Sistemini Güncelleyin

İşletim sisteminin güncel olmaması bu gibi sorunla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için Windows 10 işletim sistemini güncelleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

  • Başlat arama ekranına "Windows Güncelleme" yazıp açın.
  • Açılan ekranda bulunan "Güncellemeleri Kontrol Et" butonuna basarak güncelleme kontrolünden geçirin.

Bu işlemden sonra Windows gerekli güncellemeleri kontrol ederek yükleme işlemini gerçekleştirecektir. Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.