Valorant Hata Kodu 7 Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "Hata Kodu 7" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Mart 14, 2022 - 23:43
Mart 15, 2022 - 00:10
Valorant Hata Kodu 7 Nasıl Düzeltilir?
Valorant Hata Kodu 7 Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyuna giriş yaparken "hata Kodu 7" sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 7 Nedir?

Valorant Hata Kodu 7 Nedir?

Karşılaşılan bu hata oturum hizmetine bağlanılamamasından kaynaklı bir durumdur. Sunucu içerisinde oluşan bakım çalışması birçok hataları beraberinde getirebilir. Bu sorun ise bakım veya çökme sorunuyla birlikte oluşarak oyuna olan erişimimizi kısıtlamakta. Eğer oyun bakımda değilse hesabınız geçici veya kalıcı askıya alınmış olabilir.

Valorant Hata Kodu 7 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet bağlantısında oluşan sorun birçok hataları beraberinde getirebilmekte. Eğer internet bağlantınızda yavaşlama veya kopukluk yaşanıyorsa giderilmesi için birkaç öneri verelim.

 • İnternetinizin hızı yavaşlıyorsa modeminizi kapatıp tekrar açın. Bu işlem bir nebze de olsa internetinizi rahatlatacaktır.
 • İnternet önbelleğini temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

DNS Önbelleğini Temizleyin

 • Başlat arama ekranına cmd yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Komut istemcisi ekranına sırasıyla aşağıdaki kod satırlarını yazarak enter tuşuna basın.
  • ipconfig /flushdns
  • netsh int ipv4 reset
  • netsh int ipv6 reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh winsock reset
  • ipconfig /registerdns
 • Bu işlemden sonra başarılı bir şekilde dns önbelleğinizin ve proxylerinizin temizlendiğini gösterecektir.

Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatarak oyunu açabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa bir diğer önerimize geçelim.

2-) Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bilgisayarı yeniden başlatmak olası hataları çözmemize yardımcı olabilir. Bunun nedeni arka planda çöken herhangi bir valorant uygulamasının çalışmamasıyla birlikte olası hataları beraberinde getirebilmekte. Bunun için bilgisayarı yeniden başlatarak valorant uygulamalarına bir nevi reset atmış gibi olacağız. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Sunucu Bakımda Olabilir

Valorant suncularının bakımda olması birçok hataları karşımıza çıkarabilir. Sunucu çökmesi veya suncuların bakımda olmasından haberdar olmamız için Valorant resmi Twitter, Facebook ve Discord hesaplarına erişebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!