Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Tiktok kullanıcılarının uygulama içerisinde karşılaştıkları "Ağ Bağlantısı Bulunamadı" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Mayıs 3, 2022 - 16:33
Mayıs 3, 2022 - 17:14
Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?
Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Tiktok kullanıcılarının uygulama içerisinde "Ağ Bağlantısı Bulunamadı" hatasıyla karşılaşarak erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası Nedir?

Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası

Karşılaşılan bu hata genellikle internetinizde oluşan sorundan dolayı oluşmaktadır. Elbette sadece internetten dolayı değil tiktok uygulamasının güncel olmamaması veya uygulamada oluşan sorunlar bu gibi hatayla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) İnternetinizi Kontrol Edin

Wi-Fi üzerinden bağlantı işlemi sağlıyorsanız modeminizi kapat/aç yaparak sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bu işlem ip adresini değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilir. Eğer mobil veri üzerinden bağlantı sağlıyorsanız kapat/aç yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Önbelleği Temizleyin

Uygulama içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı depolanması çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

Android cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Tiktok uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra Tiktok uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • Tiktok uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra uygulamayı tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

3-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

4-) Uygulamayı Güncelleyin

Eğer uygulama güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak uygulamanın güncelliğini kontrol edin. Eğer uygulama güncelse diğer önerimize geçelim.

5-) Uygulama Sürümü Yetersiz Olabilir

Uygulamanın telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Uygulamanın telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

6-) Vpn Bağlanın

Uygulamanın sunucuları ülkeniz için bakıma alınmış olabilir. Bunun için vpn ağıyla bağlantı kurarak uygulamaya giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer bu işlemden sonra uygulamaya giriş yapabilirseniz bu sebepten dolayı böyle bir sorunla karşılaştığınızı anlayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!