Snapchat Kamera Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Snapchat kullanıcılarının resim çekilmek istediklerinde karşılaştıkları kameranın siyah ekran verip çalışmamasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Snapchat Kamera Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Snapchat Kamera Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Snapchat kullanıcıları, uygulamayı açtıktan sonra resim çekilmek istediklerinde siyah ekranla karşılaşarak kamera kullanımına olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Snapchat Kamera Neden Siyah Ekran?

Snapchat Kamera Siyah Ekran

Karşılaşılan bu sorun, genellikle Snapchat uygulamasına verilen yetkinin kameraya verilmemesinden kaynaklanarak uygulama içerisinde kameraya olan erişimi engellenmekte. Eğer bu durum gerçekleşirse sorun kullanıcı tarafından oluşmaktadır. Bunun için yapamamız gerekn şey uygulamanın kameraya olan erişimini izin vermektir. Fakat bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen sorun devam ediyorsa aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Snapchat Kamera Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Kamera Erişimine İzin Verin

Snapchat uygulamasına olan erişimin devre dışı bırakılması, kameranın siyah ekran vermesine tanık olursunuz. Bunun için Snapchat uygulamasına olan erişimi etkinleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Android Kullanıcıları İçin;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde "Snapchat" uygulamasını seçin.
 • Açılan ekranda bulunan "İzinler" seçeneğine tıklayın ve "Kamera" erişimini etkinleştirin.

Not: Bu işlem her Android cihaz için farklılık gösterebilir.

IOS Kullanıcıları İçin;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Menüyü yukarı kaydırarak "Snapchat" uygulamasını seçin.
 • Açılan menü içerisinde "Kamera" seçeneğini etkinleştirin.

Bu işlemden sonra Snapchat uygulamasını açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Snapchat Uygulamasını Güncelleyin

Snapchat uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Snapchat uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

3-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Snapchat veya Hoop uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Snapchat" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Snapchat uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Snapchat" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

4-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Uygulamaayı silip tekrar yüklemek bu gibi çeşitli hataların önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni uygulama dosyalarının bozuk veya hatalı olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bunun için Snapchat uygulamasını tamamen cihazınızdan silerek tekrardan inidirip kurulum işlemini gerçekleştirin ve açın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Uygulamayı Klonlayın

Uygulama verilerinde veya çerezlerinde oluşan çeşitli sorunlar bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bu çerezlerin silinmemesiyle birlikte Snapchat uygulamasını klonlayarak bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bu işlemi sadece Android işletim sistemine sahip kullanıcılar gerçekleştirebilir.

Öncelikle Google Play uygulamasını açarak arama ekranına Multiple Accounts aratarak indirin veya bağlantıya tıklayarak uygulamaya erişebilirsiniz. Ardından uygulamayı indirerek kurulum işlemini gerçekleştirin. Bu işlemden sonra Snapchat uygulamasını seçerek klonlama işlemini başlatın. Klonlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.