Sifu Visual C++ Runtime Error Sorunu Çözümü

Sifu oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "Visual C++ Runtime Error" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Nisan 2, 2022 - 18:14
Nisan 2, 2022 - 18:15
Sifu Visual C++ Runtime Error Sorunu Çözümü
Sifu Visual C++ Runtime Error Sorunu Çözümü

Sifu oyuncularının, oyunu açarken karşılaştıkları "Visual C++ Runtime Error" hatasını bu makalede neden böyle bir hatayla karşılaştıklarını ve böyle bir hatayı nasıl düzelteceğine dair bilgiler vereceğiz.

Sifu Visual C++ Runtime Error Hatası Nedir?

Sifu Visual C++ Runtime Error Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata .Net framework kütüphanesinin, Windows işletim sisteminizde kurulu olmaması sebebiyle oluşan bir hata çıktısıdır. VC Runtime, .Net Framework veya DirectX kütüphanelerinden biris bilgisayarınızda yüklü değilse çeşitli hatalarla karşılaşarak oyuna erişiminizi engelleyebilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Sifu Visual C++ Runtime Error Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1-)  Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX,  .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

  • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
  • Driver Booster programını açın.
  • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!