Roblox Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows kullanıcıları Roblox oyununu açmak istediklerinde karşılaştıkları "VMProtectSDK32.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Roblox Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası Nasıl Düzeltilir?
Roblox Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows kullanıcıları, Roblox oyununu çalıştırmak istediklerinde "VMProtectSDK32.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor." hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi ksıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Windows Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası Nedir?

Windows Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası

Windows kullanıcıları, Roblox veya diğer oyunları çalıştırırken "VMProtectSDK32.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor." hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Karşılaşılan bu hata, .Net framework kütüphanesinin windows işletim sisteminde kurulu olmaması veya bozuk yüklenmesinden kaynaklanan bir durumdur. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Windows Vmprotectsdk32.dll Is Missing Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Vmprotectsdk32.dll Dosyasını Dışarıdan İndirin

Yukarıdaki öneriyi gerçekleştirdikten sonra sorununuz devam ediyorsa, Vmprotectsdk32.dll dosyasını dışarıdan indirerek sistem klasörüne kaydedip sorunun devam edip etmediğini kontrol edebiliriz.

Vmprotectsdk32.dll dosyasını indirmek için tıklayın.

Yukarıdaki dosyayı indirdikten sonra işlemlerimize başlayalım.

 • İndirdiğiniz "vmprotectsdk32.zip" dosyasını açın ve içinde bulunan "VMProtectSDK32.dll" dosyasını masaüstüne kopyalayın.
 • Ardından aşağıdaki klasör dizinine ulaşın ve masaüstüne kopyaladığımız "VMProtectSDK32.dll" dosyasını içerisine taşıyalım.
  • C:\Windows\System32\
 • System32 klasörü içerisine "VMProtectSDK32.dll" dosyasını kopyaladıktan sonra oyunu çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bu öneriden sonra sorununuz devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

3-) Windows Hataları Giderin

Windows içerisinde bulunan dosyların hasarlı veya bozuk olması çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bunun için sizlere iki kod bloğunu paylaşarak hasarlı veya bozuk dosyaların taramasını yapıp onarmaya çalışacağız.

SFC Taraması Yapın

Windows dosyalarında oluşan hasarlı veya bozuk dosyaların birçok hata kodlarının karşımıza çıkarabilir. Bunun için sizlere birkaç yoldan bahsederek sorunun çözümüne ulaştıracağız.

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına "sfc /scannow" yazarak enter tuşuna basın.

Bu işlemden sonra bozuk veya hasarlı dosyalar taranacak, düzeltme işlemleri gerçekleşecektir. İşlem tamamlanmadığı sürece bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın. Bu işlemden sonra bir diğer önerimizi gerçekleştirelim.

DISM Taraması Yapın

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak enter tuşuna basın.
  • Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.