Roblox Ölüm Sesi Nasıl Değiştirilir?

Bu makalede, Roblox oyuncularının öldükten sonraki sesi nasıl değiştireceğine dair bilgiler vereceğiz.

Ağustos 16, 2022 - 13:36
Ağustos 16, 2022 - 13:57
Roblox Ölüm Sesi Nasıl Değiştirilir?
Roblox Ölüm Sesi Nasıl Değiştirilir?

Roblox son güncellemesinde ölüm sesini değiştirerek bazı kullanıcıların bu durumdan hoşnut olmadıklarını gözlemlenmekte. Roblox'un, eski ölüm sesini kaldırmasının sebebi telif haklarından dolayıdır. Bundan dolayı bir karakter ölümü gerçekeştiğinde çıkan "oof" sesi, "ah!" olarak değiştirildi. Bu sesten hoşnut olmayan kullanıcılar için yeni ölüm sesini, eski ölüm sesiyle nasıl değiştireceklerine dair bilgiler vereceğiz.

Roblox telif haklarını Twitter hesabından şu şekilde bizlere anlattı: "Seslerle ilgili olarak, bir lisans sorunu nedeniyle "oof" sesini Roblox'tan kaldırdık ve bugün piyasaya sürülen yedek bir varsayılan ses oluşturduk."

Kullanıcılar kıyafetlerini özelleştirdikleri gibi avatarları için sesleri özelleştirebilecek. Bununla birlikte Roblox, avatar mağazasında gelecekte hem eski hem de yeni seslerden oluşan geniş bir ürün yerleştirmelerini planlamakta. Bununla birlikte daha fazlasının geleceğini de duyurmakta.

Roblox Ölüm Sesi Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle eski ölüm sesini ayarlamamız için bir ses dosyasına ihtiyacımız olması gerekmektedir. Bunun için yanda bırakacağımız eski "oof" ölüm ses dosyasını indirebilirsiniz. Bu linkten indirebilirsiniz.

  • Yukarıdaki ses dosyasını indirdiyseniz başlat arama ekranına "Çalıştır" yazıp açalım.
  • Açılan ekrana "%localappdata%" yazıp enter tuşuna basın.
  • Ardından "Roblox" klasörünü açın ve "Versions" klasörüne erişin. Versions klasörüne eriştikten sonra tekrar en yeni version klasörünü seçin.
  • Açılan klasör ekranında bulunan "content" klasörüne erişin ve "sounds" klasörünü açın.
  • Bu işlemden sonra indirdiğiniz ses dosyasını "sounds" klasörü içerisine taşıyın.

Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra Roblox oyununu çalıştırarak ölüm sesinin değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz. Bunun için Roblox oyununu açarak "Ayarlar" menüsüne erişin ve "Ses" menüsüne ulaşarak ses efektini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!