Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Pubg Mobile oyuncularının oyunu açtıktan sonra karşılaştıkları kapanma, çökme veya oyundan atma sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 8, 2022 - 12:36
Temmuz 8, 2022 - 12:45
Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Pubg Mobile oyuncuları, oyunu açtıktan sonra atma, çökme veya kapanma sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Pubg Mobile Oyundan Neden Atıyor?

Genellikle bu hatalar oyunun yeni güncellemesiyle birlikte oluşan sorunlardan bir tanesidir. Eğer yeni gelen güncelleme de herhangi bir sorun varsa bütün kullanıcılarda karşılaşılarak sorun geçici bir hale bürünebilir. Fakat sadece tek bir güncellemeyle değil telefonunuzun sistem güncellemesi yetersiz olduğundan dolayı da böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. Oluşan bu hata çeşitli sorunları beraberinde getirerek oyuncuların oyuna erişimini engelleyebilir. Bunun için aşağıdaki önerileri gerçekleşitrerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Fakat kesin bir çözüme ulaşamayadabiliriz.

Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunu çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözümlemeye çalışacağız.

1-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

2-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği Temizleyin

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

Android cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Pubg Mobile uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra Pubg Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • Pubg Mobile uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra oyunu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

5-) Güncelleme Sorunlu Olabilir

Oyuna gelen yeni güncellemeyle birlikte böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız farklı cihazlarda oluşan çeşitli hatalar oluşabilir. Bunun için yeni bir güncellemenin gelmesini bekleyebiliriz. Eğer android kullanıcısıysanız güncelleme sorununun olup olmadığını kontrol etmemiz için Google Play üzerinde yayına sunulan "Multiple Accounts" uygulamasını indirerek Pubg Mobile oyununu klonlayın. Eğer klonlanan oyun açılıyorsa yeni bir güncelleme gelene kadar klonlama üzerinden oyunu açıp oynayabilirsiniz.

Google Play Multiple Accounts İndir

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!