PlayStation 5 Hata Kodu CE-100005-6 Nasıl Düzeltilir?

PlayStation 5 kullanıcılarının herhangi bir oyun indirmek istediklerinde karşılaştıkları "Hata Kodu CE-100005-6" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 5 Hata Kodu CE-100005-6 Nasıl Düzeltilir?
PlayStation 5 Hata Kodu CE-100005-6 Nasıl Düzeltilir?

Playstation 5 kullanıcılarının karşılaştıkları "Hata Kodu CE-100005-6" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak ağ erişimi kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Konsolunuzu Kapatıp Açın

Konsolunuz da oluşan herhangi bir anlık hata birçok hataları beraberinde getirerek oyunları açtırmayabilir. Bunun için konsolunuzu kapatıp açarak bu gibi sorunların önüne geçebiliriz. Bu öneri her ne kadar saçma gelse de sorunun neyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözmemize yardımcı olabilir.

2-) Modeminizi Kapatıp Açın

Modeminizi kapatıp 20 saniye bekleyerek tekrar açın. Bu işlem sırasında ip adresiniz değişecek ve çeşitli ağ sorunun önüne geçecektir. Eğer sorun devam ediyorsa bir diğer önerimize geçelim.

3-) DNS Ayarını Değiştirin

PlayStation dns ayarını değiştirmeyi bilmiyorsanız aşağıda anlattığımız adımları takip edin;

  • Ayarlar sekmesine girin.
  • Ağ seçeneğine tıklayın.

PlayStation 5 Hata Kodu CE-100005-6

  • Açılan ekranda bulunan "İnternet Bağlantısını Kur" seçeneğine tıklayın.
  • Ekran içerisinde bulunan bağlı olan ağ bağlantısına tıklayarak "Gelişmiş Ayarlar" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "DNS Ayarları" seçeneğine tıklayarak "Manuel" seçeneğini ayarlıyoruz. Önümüze çıkan ekranda Birincil ve İkincil Dns Adreslerini aşağıda verdiğimiz Dns Adresini yazın.

Google Dns Adresi;

Birincil DNS: 8.8.8.8

İkincil DNS: 8.8.4.4

Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.