Minecraft hataları nasıl çözülür?

Bu makalemizde dostlarım minecraft üzerinde sıklıkla alınan hatayı sizler için derleyeceğim.Ülkemizde sıklıkla oynanan ve bağımlılık haline getiren minecraft bir hatayla kullanıcıların sabrını taşırmakta.Gelin sizlerle genel hata çözümlerini birlikte gerçekleştirelim. Ansızın çöken, format atıldıktan sonra bir türlü açılmayan, ekranı karartan bir hayli hata Minecraft oyuncularının canını sıkabiliyor. Oysa bu hataları çözmek, doğru adımları attıktan sonra hiç de zor değil. Şayet siz de Minecraft oynarken bu tür hatalarla karşılaşıyorsanız, aşağıda yer alan adımları izleyerek meselesi giderebilirsiniz.

Minecraft hataları nasıl çözülür?
Minecraft hataları nasıl çözülür?

Birden bire çöken,bilgisayara format attıktan sonra hiç bir şekilde açılmayan gibi hatalar minecraft oyuncularının canını sıkmakta gelin hemen aldığınız hataların çözümüne birlikte ulaşalım.

Görüntü(Render) kalitesini düşürün

Bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun,Minecraftın optimizasyon sorunlarından dolayı çökme durumu oluşabilir.Bu yüzden görüntü(grafik) ayarlarını En yüksek ayar(Extreme) yerine bir alt düzeyde veya biraz daha ayarımızı kısmak hatamızı bi nebzede olsa çözecektir.

Baştan aşağı temiz bir kurulum yapın

Bunu her uygulama için yapmaktayız.Bunun için en iyi yol minecraftı baştan aşağı temizlemektir.Fakat minecraftı kaldırsak bile bazı dosyalar bilgisayarımızda kalıcı olarak durmakta.Bunun için gizli dosyalarımızı aktif etmemiz gerekiyor.Başlat aramasına gelerek aramaya %appdata% yazarak .minecraft yazan dosya klasörünü kökten temizleme yapın. Ancak bunu hemen yapmamak kaydıyla önce “save” klasörünün yedeğini almanız gerekmekte, yoksa oyun üzerindeki tüm kayıtlı dünyanız ortadan kaybolacaktır.

Windows 10 üzerinden dosya gizliliğini aktif edemeyenler için kısa bir bilgi; Bu Bilgisayar>Dosya>Klasör ve arama seçeneklerini değiştir>Görünüm>Gizli dosya,klasör ve sürücüleri göster

Güncellemeleri sık sık denetleyin

Fareden tutun ekran kartına kadar bütün driver güncelleştirmelerinizi kontrol edin.(Java da buna dahil.) Özellikle Java programının güncel olmamasından dolayı oyun üzerinde problemler meydana gelebilir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.