Microsoft Visual Studio Is Busy Hatası Çözümü

Yazılımcıların başını ağrıtan Microsoft Visual Studio is Busy Hatası'nı sizler için çözüme kavuşturduk.

Microsoft Visual Studio Is Busy Hatası Çözümü
Microsoft Visual Studio Is Busy Hatası Çözümü

Yazılımcıların sıklıkla kullandığı Visual Studio programı özgün tasarımı ve kullanışlığıyla birlikte kolay bir şekilde projeleri deneyimlettirmekte. Fakat birçok eklentileri ve kolay kullanışlığı olsada program içerisinde çeşitli hatalarla karşılaşmamız mümkün. Karşılaştığımız çeşitli hatalardan birisi ise makalede konu aldığımız Microsoft Visual Studio Is Busy Hatasının çözümünü yazılımcı arkadaşlara kolay bir şekilde rehber olacaktır.

Kullanıcıların Visual Studio'yu açtıktan sonra projelerini açmaya kalkıştığında aşağıda karşılaştığı hata çıktısı şu şekildedir:

"Microsoft Visual Studio is busy Microsoft visual studio is waiting for an internal operation to complete. If you regularly encounter this delay during normal usage, please report this problem to Microsoft."

Yukarıda ki hata çıktısı dosya konumunu tam olarak okuyamadığından dolayı böyle bir hata çıktısını karşımıza çıkarmaktadır. Öncelikle bu hatayı çözmemiz için bilgisayar kullanıcısının yöneticilik konumunu kontrol  etmemiz gerekecektir. Eğer bilgisayar kullanıcısı yönetici olarak gözükmüyorsa yönetici olarak ayarlamınızda fayda var. Çünkü Visual Studio dosyayı çalıştırmak için kullancıdan tam yetki istemekte. Eğer yönetici olmayan bir kullanıcıyla çalıştırmaya kalkışırsak böyle bir hatayla karşılaşmamız mümkün olacaktır.

Eğer bilgisayar kullanıcısının yönetici olduğunu görüyorsanız oluşturduğunuz veya dışardan aldığınız proje klasörünü farklı bir klasöre taşıyarak sorunu çözebiliriz. C:\ yani sistem klasörüne kurarsak rahat bir şekilde projemizi Visual Studio'a açtırabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.