Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram kullanıcılarının hesaba giriş yaparken karşılaştıkları "Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Düzeltilir?
Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram kullanıcılarının hesabına erişmek istediklerinde "Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle" hatasıyla karşılaşarak hesabına olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nedir?

Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nedir?

Instagram güvenlik amacıyla birçok kez yanlış kullanıcı adı veya şifre yazan kullanıcıları captcha engeline atarak girişini bir süreliğine kısıtlamakta. Son zamanlarda Instagram güvenliğini sıkı bir şekilde arttırmakta. Bu da kullanıcıların karşısına farklı hatalarla çıkarak erişim engelini oluşturabilmekte. Kullanıcılar karşılaştıkları bu hatadan sonra birçok yol deneyerek sorunu çözmeye çalışmakta. Bizlerde size birkaç öneriden bahsederek "Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle" hatasını nasıl çözeceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Instagram Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Hesaba Girişiniz Kısa Süre Kısıtlanmış Olabilir

Öncelikle karşılaştığımız bu hatada ne demek istediğini anlamaya çalışalım. Hata içerisinde açıklama olarak bize yansıtılan "Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle" hatası bize birkaç dakika beklememizi istemekte. Fakat kullanıcılar birkaç dakika beklese de sorunun devam ettiğini gözlemlemekte.

Karşılaştığımız bu hatada birçok olasılığı göz önünde bulundurabiliriz. Örneğin Instagram hesabınıza giriş yaparken algoritma tarafından bot girişi olarak algılanıp sistem tarafından kısıtlı bir engel verilebilir. Bu engel süresini ne yazık ki tam olarak bilememekteyiz. Yani korkulacak bir durum söz konusu değildir. Sadece Instagram tarafından bot girişi olarak algılanılıp kısa bir süreliğine giriş engeli verilmiş olabilir.

Bu hatayı çözmemiz için öncelikle 12-24 saat aralığında giriş yapmaya çalıştığınız hesaba giriş yapmayın. 12-24 saat geçtikten sonra hesabınıza giriş yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Uygulamayı Tekrar Yükleyin

Instagram uygulamasını tamamen cihazınızdan kaldırarak 12-24 saat aralığında hiçbir şekilde uygulamayı geri yüklemeyin. Belirlediğimiz saat aralığı geldikten sonra Instagram uygulamasını Google Play Store veya App Store üzerinden indirerek tekrar giriş yapmayı deneyin.

Android Cihazlar İçin Tamamen Uygulamayı Silme

 • Dosya yöneticisini açın.
 • Açılan ekranda bulunan "Android" klasörünü seçin.
 • Klasör içerisinde bulunan "com.instagram.android" klasörünü silin.
 • Bu işlemden sonra "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek "Kaldır" seçeneğine tıklayın.

Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra 12-24 saat hiçbir şekilde instagram uygulamasını indirmeyin veya hesabınıza giriş yapmayın. Saat aralığı geldikten sonra Instagram uygulamasını Google Play Store üzerinden indirerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki işlemler her android cihaz için farklılık gösterebilir.

IOS Cihazlar İçin Tamamen Uygulamayı Silme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek kırmızı bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra 12-24 saat hiçbir şekilde instagram uygulamasını indirmeyin veya hesabınıza giriş yapmayın. Saat aralığı geldikten sonra Instagram uygulamasını App Store üzerinden indirerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

3-) Tarayıcı Üzerinden Giriş Yapın

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdiniz fakat sorun devam ediyorsa herhangi bir tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmayı deneyebiliriz.

 • Herhangi bir tarayıcı üzerinden instagram.com adresine ulaşın.
 • Ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapmayı deneyin.

Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer başarılı bir şekilde girişinizi sağlayabiliyorsanız tekrar uygulama üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer tarayıcı üzerinden giriş yapılıp, uygulama üzerinden giriş yapılmıyorsa telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunun nedeni cihaz engeli almış olabilirsiniz.

4-) İnternete Tekrar Bağlanın

Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız öncelikle instagram uygulamasını tamamen kapatarak modeminizi kapat/aç yapın ve uygulamayı çalıştırarak giriş yapmayı deneyin. Eğer mobil veri üzerinden giriş yapmaya çalışıyorsanız aynı şekilde instagram uygulamasını tamamen kapatın. Ardından mobil verinizi kapat/aç yapın ve uygulamayı çalıştırarak giriş yapmayı deneyin.

5-) VPN ile Giriş Yapmayı Deneyin

Bazı kullanıcılar VPN ile giriş yaparak sorunu ortadan kaldırdığını gözlemlemiş. Bizde herhangi bir VPN uygulamasını kullanarak sorunu ortadan kaldırabiliriz. Herhangi bir VPN uygulamasını indirin ve Instagram uygulamasını kapatarak VPN uygulamasını açın. Hızlı bir lokasyon seçimi yaparak bağlantı işlemini gerçekleştirin. Ardından Instagram uygulamasını açarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.