Instagram Hikayelerim Arşive Kaydedilmiyor Sorunu Çözümü

İnstagram kullanıcılarında en çok sorulan "hesabımda attığım hikayeler arşive kaydedilmiyor" sorusu birçok kullanıcıların aklında soru işareti bırakmakta.

Mayıs 26, 2021 - 13:13
Mayıs 28, 2021 - 11:31
Instagram Hikayelerim Arşive Kaydedilmiyor Sorunu Çözümü
Instagram Hikayelerim Arşive Kaydedilmeme Sorunu Çözümü

İnstagram birçok güncellemeler getirmesiyle birlikte çeşitli olarak hatalar veya sorunlar meydana getirebilmekte. Bu sorunlardan biri ise Instagram Hikayelerim Arşive Kaydedilmiyor olarak gözükmekte. Peki ya bu soruna nasıl karşı çıkarız gelin hep beraber öğrenelim.

Instagram Hikayelerim Arşive Neden Kaydedilmiyor?

Bu sorun birçok sebeplerden dolayı oluşabilmekte. Bunlardan biri ise telefonunuzun güncel olmaması. Telefonunuzun güncel olmaması instagram uygulamasının son sürüm güncellemesini desteklemediğinden dolayı instagram uygulamanız da haliyle güncel olmayacaktır. Bundan dolayı çeşitli hatalarla karşılaşmamızın olasılığını arttıracaktır.

Instagram Hikayelerimin Arşive Kaydedilmemesini Nasıl Çözerim?

Yukarıda belirttiğimiz gibi öncelikle telefonunuzun hangi marka olduğu farketmeksizin, telefon güncelleme durumunu kontrol edin. Eğer telefonunuz güncel değilse son sürüm güncellemesini indirin.

Telefonunuzu güncelledikten sonra Google Play Store veya Apple Store'a girerek instagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulayın eğer instagram uygulaması güncel değil ise güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda ki güncelleme işlemlerini yaptınız fakat hâlâ böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız instagram uygulamasına girerek; Ayarlar > Hikayeler > Kaydetme (Hikayeyi Arşive Kaydet) özelliğinin açık olup olmadığını teyit etmemiz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ister telefon galerisine kaydedebilir, isterseniz hikayelerinizi arşive kaydedebilirsiniz.

Eğer yukarda bahsettiğimiz adımları uyguladıysanız ve böyle bir sorunla hala karşılaşmaya devam ediyorsa, instagram tarafından yaşanan sorunlardan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz.

Bunun için instagram sorun bildir özelliğini kullanarak instagrama bu durumu iletebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!