Epic Games Başlatıcısı'nı yükleyemiyorum

Gta 5 in ücretsiz olmasıyla birlikte insanların Epic Games programını indirmesiyle birlikte kullanıcıların karşılaştığı "Epic Games Açılmıyor" gibi sorunlar ortaya çıkmakta.Eğer böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız çözümü sizler için anlatacağım.

Epic Games Başlatıcısı'nı yükleyemiyorum
Epic Games Başlatıcısı'nı yükleyemiyorum

2020 Mayıs ayında Rockstar Games'in geliştirmiş olduğu GTA 5 Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunulmuştu. Sunulduğu tarihte birçok oyuncuları kendi bünyesine çekmeyi başarmıştı. Ardından 23 Eylül 2020'de bir şaşırtıcı hareket yaparak ücretli olan Rocket League oyununu kendi Launcher'inde ücretsiz bir şekilde oyuncularına sunarak kullanıcı sayısını arttırmaya devam etti ve devam ediyor. Ücretsiz oyun alanında çığır açan bir yol gerçekleştirdiler diyebiliriz.

Epic Games Launcher'in birçok kişinin indirmesiyle birlikte çeşitli hatalarla karşılaşılmakta. Bunlardan birisi de makalemizde yer alan Epic Games'in açılmaması olarak görünmekte. Eğer sizde de Epic Games açılmıyorsa aşağıda ki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz. 

Epic Games Açılmıyor Sorunu Çözümü

  • Bunun için Windowsunuzun güncel olup olmadığını kontrol edin.Windowsunuz güncel değilse son sürümünü indirerek otomatik kurulumun yapılmasını bekleyin.
  • Bilgisayar ekran sürücünüzün en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.
    • Eğer NVIDIA ekran kartı sürücünüz var ise buradan indirebilirsin.
    • Eğer AMD ekran kartı sürücünüz var ise buradan indirebilirsin.

Epic Games Başlatıcısı Yükleme Hatası Veriyor

Eğer böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız kullandığınız bir antivirüs programı var ise uygulamayı karantinaya almış olabilir.Bunun için antivirüs karantinasına girerek dosya erişimine izin verin veya antivirüs programını devre dışı bırakın.

Eğer antivirüs programınız yok ve böyle bir hata alıyorsanız uygulamayı tekrar indirip kurulum yapın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.