eFootball 2022 Mobile Açılmama Sorunu

eFootball 2022 Mobile oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Haziran 2, 2022 - 17:34
Haziran 2, 2022 - 17:56
eFootball 2022 Mobile Açılmama Sorunu
eFootball 2022 Mobile Açılmama Sorunu

eFootball 2022 Mobile oyuncular oyunu açarken açılmama sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2022 Mobile Neden Açılmıyor?

Karşılaşılan bu sorun genellikle hasarlı veya bozuk dosyaların oluşmasıyla gerçekleşmekte. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorunu göz önünde bulundurabiliriz. Karşılaştığımız bu hatanın olası sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hasarlı ve bozuk dosya olabilir.
 • Ağ sorunu olabilir.
 • Cihaz güncel olmayabilir.
 • Tarih ve saat güncel olmayabilir.
 • Sunucular bakımda olabilir.

Kullanıcıların nadiren karşılaştığı bu hatanın genel sebebini yukarıda anlatmış olduk. Şimdi aşağıdaki çözüme geçerek sorunu nasıl düzelteceğimize dair bilgiler verelim.

eFootball 2022 Mobile Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Sistem Webview Uygulamasını Güncelleyin

Android WebView, Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak sağlayan bir sistem bileşenidir. Eğer güncel olmazsa çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz.

 • Google Play Store'u açın.
 • Arama ekranına Android Sistem WebView yazarak açın.
 • Açılan ekranda Güncelle butonu yazıyorsa Güncelle butonuna basarak uygulamayı güncelleyin.

Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlatarak oyuna giriş yapmayı deneyin. Eğer Android Sistem WebView güncelse veya bu işlem çözüme ulaştırmadıysa ikinci önerimize geçelim.

2-) eFootball 2022 Mobile'ı Güncelleyin

eFootball 2022 Mobile oyunu güncel değilse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için Google Play Store uygulamasına girerek eFootball 2022 Mobile oyununu güncellemeyi deneyin. Oyun güncel değilse güncelleyerek oyunu açın ve kontrol edin. Eğer eFootball 2022 Mobile oyunu zaten güncelse veya güncelledikten sonra sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

3-) eFootball 2022 Mobile Önbelleğini Temizleyin

eFootball 2022 Mobile oyunu içerisinde tutulan önbellekler hasarlı veya bozuk kaydedilmişse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için oyunun önbelleğini temizleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Fakat önbelleği temizlediğimizde, oyun içerisinde ki bütün kayıtlı veriler silinecektir.

 • Ayarlar'ı açın.
 • Uygulamalar sekmesini açın.
 • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden eFootball 2022 Mobile uygulamasını seçin.
 • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
 • Bu işlemden sonra eFootball 2022 Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

Bu işlemden sonra oyuna giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Cihaz Hafızasını Kontrol Edin

Eğer cihazınızın hafızası oyunun depolama hafızasına yetmeyecek kadarsa, barındırılan gereksiz dosyaları temizleyerek açabilirsiniz. Eğer cihazınızın hafızası azsa CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

5-) Cihaz Güncellemesini Kontrol Edin

Eğer cihazınız güncel değilse uygulamayı açarken çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için cihazınızın güncelliğini kontrol edin. Eğer cihazınız güncel değilse güncelleyerek oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6-) Tarih ve Saat'i Güncelleyin

Tarih ve saatin güncel olmaması oyun içerisinde birçok sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için tarih ve saatin güncel olup olmadığını kontrol etmemiz gerekebilir.

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Tarih ve saat menüsünü açın.
 • Ardından "Otomatik Tarih ve Saat" seçeneğini aktif duruma getirin.

Bu işlemden sonra oyunu çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

7-) Sunucu Bakımda Olabilir

Sunucunun bakımda olması, oyuncuların oyuna olan erişimini kısıtlayabilir. Bunun için eFootball resmi sitesini takip ederek sunucuların bakımda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

eFootball Mobile Resmi Sitesini Takip Edin

Yukarıdaki bağlantıya ulaşarak ekranı aşağı kaydırın. Ardından "Update History" yazan tabloyu kontrol ederek duyuruları takip edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!