Easy Anti-Cheat Hata Kodu 30007 Çözümü

Oyunun güvenliğini sağlayan Easy Anti-Cheat yazılımı birçok oyuncu kitlesinde çeşitli hatalarla karşılaştırarak oyun içerisine girişini engellemekte.

Kasım 29, 2021 - 15:10
Kasım 29, 2021 - 15:17
Easy Anti-Cheat Hata Kodu 30007 Çözümü
Easy Anti-Cheat Hata Kodu 30007 Çözümü

Herhangi bir oyunun, Easy Anti-Cheat yazılımı kullanmasıyla oyun içi güvenliğini arttırmak eyleminde. Fakat ne kadar güvenliği arttırmak istesede Easy Anti-Cheat yazılımında çeşitli hatalar beraberinde getirmekte. Bunlardan birisi ise Hata Kodu 30007 olarak görünmektedir. Eğer sizde bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Easy Anti-Cheat Hata Kodu 30007 Neden Alıyorum?

Oyun içerisinde hilesiz bir müsabaka isteyen oyun şirketlerinin Easy Anti-Cheat yazılımını kullanarak bir nebzede olsa güvenliğini arttırmakta. Fakat bazı oyuncuların yukarıda gördüğünüz resimdeki hatayı, yani "30007 Hata Kodu" uyarısını alarak oyuna girişini sağlayamamakta. Bu sorunun temel sebebi Easy Anti-Cheat yazılım sisteminin, sürücü imzası windows platformuna yüklenemediğinden dolayı böyle bir hatayla karşılaştırmakta. Eğer sürücü imza zorunluluğu devre dışıysa Easy Anti-Cheat yazılımı çalıştırılamaz ve hata koduyla karşılaşırız. Bunun için ufak kod parçacığıyla birlikte imza zorunluluğunu aktifleştirerek bu sorundan kurtulabiliriz.

Easy Anti-Cheat Hata Kodu 30007 Nasıl Düzeltilir?

Yukarıda söylediğimiz gibi eğer sürücü imza zorunluluğu devre dışıysa Easy Anti-Cheat yazılımı çalıştırılamaz ve hata koduyla karşılaşırız. Bu hatanın önüne geçebilmemiz için komut istemi ekranına kod yazarak sürücü imza zorunluluğunu etkin hale getirebiliriz. Bunun için;

  • Başlat arama ekranına cmd yazıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki kod parçacığını yazarak enter tuşuna basın.
    • bcdedit /set nointegritychecks off

İşlem başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Apex Legends oyununu rahat bir şekilde çalıştırabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!