Düzeltme: Spotify Wrapped Slayt Gösterisi Çalışmıyor veya Görünmüyor

Spotify kullanıcıları yılın özeti yani wrapped özelliğini açmak istediklerinde karşılaştıkları açılmama, göstermeme veya gözükmeme sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Spotify Wrapped Slayt Gösterisi Çalışmıyor veya Görünmüyor
Düzeltme: Spotify Wrapped Slayt Gösterisi Çalışmıyor veya Görünmüyor

Spotify kullanıcıları yılın özeti yani wrapped özelliğini açmak istediklerinde karşılaştıkları açılmama, göstermeme veya gözükmeme sorunuyla karşılaşarak özelliği kullanamamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Spotify Wrapped Slayt Gösterisi Neden Çalışmıyor veya Görünmüyor?

Bu sorunla karşılaşılmasının olası nedeni Spotify uygulamasının güncel olmamasından kaynaklıdır. Güncel olmayan uygulamalar bazı özelliklerin kullanılamamasına neden olabilmektedir. Bunun nedeni, yeni gelen özelliklerin güncellemeyle birlikte alınmasından dolayıdır. Bunun için uygulamayı güncel tutmamız gerekebilir.

Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birçok sorundan dolayıda böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Spotify Wrapped Slayt Gösterisi Çalışmaması Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Spotify Uygulamasını Güncelleyin

Spotify uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Spotify uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

2-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Spotify uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Spotify" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Spotify" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra Spotify uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer Spotify++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için Spotify++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirip hesabınıza erişmeyi deneyin.

4-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Uygulamaayı silip tekrar yüklemek bu gibi çeşitli hataların önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni uygulama dosyalarının bozuk veya hatalı olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bunun için Call of Duty Warzone Mobile uygulamasını tamamen cihazınızdan silerek tekrardan inidirip kurulum işlemini gerçekleştirin ve açın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.