Düzeltme: Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Not Detected Hatası

Marvel's Spider-Man Remastered oyuncularının oyunu çalıştırırken karşılaştıkları "DirectX 12 desteği algılanmadı. Grafik kartınızın DirectX 12'yi desteklediğinden emin olun." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ağustos 15, 2022 - 12:11
Ağustos 16, 2022 - 14:48
Düzeltme: Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Not Detected Hatası
Düzeltme: Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Not Detected Hatası

Marvel's Spider-Man Remastered oyuncuları, oyunu çalıştırdıktan sonra "DirectX 12 desteği algılanmadı. Grafik kartınızın DirectX 12'yi desteklediğinden emin olun." hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Desteği Algılanamadı Hatası Nedir?

Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Desteği Algılanamadı Hatası

Karşılaşılan bu hata, genellikle grafik kartının DirectX 12 özelliğini desteklenmediğinden dolayı oluşmaktadır. Elbette sadece bu durumdan dolayı değil birçok durumdan dolayı da oluşabilir. Bunlardan birisi de grafik kartınızın güncel olmayıp DirectX 12 sürücüsünün işletim sisteminize yüklenmemesidir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Marvel's Spider-Man Remastered DirectX12 Desteği Algılanamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Grafik Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Bu gibi süreklilik haline getiren sorunlarda grafik kartında oluşan güncelleme hatasıyla karşılaşabiliriz. Bunun için grafik kartı güncellemesi yapmamız gerekecektir. Hazırsanız başlayalım.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.
 • Yukarıda beliren İndir butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.
 • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
 • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.
 • Güncelleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarını yeniden başlatabilirsiniz.

Intel Grafik Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

Intel işlemcisine sahip kullanıcılar, grafik kartına sahip olmadıklarından dolayı intel işlemcisinde bulunan grafik kartını kullanabilir. Bunun için intel grafik kartını güncellemesi gerekebilir.

 • Öncelikle bağlantıya ulaşarak Intel Driver & Support Assistant programını indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra programı açın. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra "Launch" butonuna tıklayarak sayfaya yönlendirilmeyi bekleyin.
 • Bu işlemden sonra Intel Driver & Support Assistant sisteminizi tarayacaktır. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra güncellemeniz gereken bazı sürücüleri çıkaracaktır. Sürücülerin güncel halini indirerek kurulum işlemini gerçekleştirin.

Grafik sürücümüzü güncelledikten ve bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Marvel's Spider-Man Remastered oyununu açmayı deneyebiliriz.

2-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Kayıt Defterini Düzenleyin

 • Başlat arama çubuğuna regedit yazıp açın.

Kayıt Defterini Açma

 • Açılan ekranda üstte bulunan kutucuğa Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers konumunu yapıştırarak enter tuşuna basın.
 • Bu işlemden sonra sağ tarafta bulunan kayıt defterleri sıralanacaktır. TdrLevel isimli bir kayıt defteri bulunuyorsa üzerine sağ tık yaparak sil. Eğer yoksa aşağıdaki işleme devam edin.

TdrLevel Kayıt Defteri

 • Ardından boş bir yere sağ tık yaparak yeni yazan seçeneğin üzerine gelip DWORD (32Bit) değeri seçeneğini seçin.

TdrLevel Kayıt Defteri Ekleme

 • Yeni oluşturduğumuz kayıt defterinin ismini TdrLevel olarak değiştirin.
 • Ardından üzerine çift tıklayarak değer verisine 0 girin. Bu işlemden sonra bilgisayarını yeniden başlatın. Eğer olmazsa değer verisini 3 olarak değiştirip tekrar deneyin.

TdrLevel Kayıt Defteri Oluşturma

Bu işlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatıp oyuna giriş yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Ekran Kartı Yetersiz Olabilir

Ekran kartınızın oyuna yetersiz kalması böyle bir sorunla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için oyunun ekran kartını destekleyip desteklemediğini kontrol etmemiz gerekmektedir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!