Düzeltme: Facebook Hesabınız Yakında Askıya Alınacak

Facebook kullanıcıların e-posta adresinde karşılaştıkları "Hesabınız Yakında Askıya Alınacak" mesajını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Facebook Hesabınız Yakında Askıya Alınacak
Düzeltme: Facebook Hesabınız Yakında Askıya Alınacak

Facebook kullanıcıları, e-posta adresinde "Your account, x, will be suspended soon because it doesn’t follow our Community Guidelines" mesajıyla karşılaşarak hesabının askıya alınmasına karşı bir önlem almak istemekte. Eğer sizde böyle bir mesajla karşılaştıysanız ve ne yapacağınıza dair bilginiz yoksa aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Facebook Hesabınız Yakında Askıya Alınacak Mesajı Nedir?

Facebook diğer adıyla Meta, her geçen gün kurallarını yenileyerek botlara veya şüpheli hareketlere karşı algoritma geliştirerek kullanıcılarına rekabet ve güvenli bir ortam yaratmak istemekte. Bu kurallar içerisinde elbette haksız yere algoritma tarafından engllenebilir veya hesabınız askıya alınabilir. Bizler her ne kadar haksız olduğumuzu düşünsekte arka planda gerçekleşen algoritma yazılımı bizi şüpheli bir şekilde işlem gerçekleştirip gerçekleştirmediğimizi kontrol edebilmekte.

Gerçekleştirilen bu kural ihlalleri, hesabınızın şüpheli duruma düşürmesine neden olmaktadır. Bunun için yapmamız gereken sadece Meta kurallarını okuyarak şüpheli bir işlem gerçekleştirmeyerek bu gibi askıya alınma durumlarının önüne geçebiliriz. Aşağıda bırakacağımız kuralları okuyarak şüpheli davranışlardan kaçınmanızı öneririz.

Meta Topluluk Kurallarını Okumak İçin Tıklayın

Yukarıdaki topluluk kurallarını okuyarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir şüpheli davranışlarınızı anlayabilirsiniz.

Facebook Hesabınız Yakında Askıya Alınacak Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu sorunu düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek hatanın çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Hesap Durumunuzu Kontrol Edin

Hesabınızda oluşan ihlaller, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için hesabımızın kısıtlanıp kısıtlanmadığını kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz. Facebook hesabımızın durumunu öğrenmek için:

  • Facebook uygulamasını çalıştırın.
  • Profilinizi açarak "Ayarlar" menüsüne ulaşalım.
  • Menü içerisinde bulunan "Yardım ve Destek" menüsüne erişerek "Destek Gelen Kutusu" seçeneğine tıklayın.

Bu işlemden sonra hesap durumunu etkileyen herhangi bir paylaşımın olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu durumdan dolayı etkilenen bir paylaşım varsa bundan dolayı çeşitli sorunlarla karşılaşabiliriz.

2-) İnsan Doğrulamasını Gerçekleştirin

Facebook algoritması her geçen gün güncellenerek sağlam bir şekilde ilerleme kat ettiği için birçok kısıtlamalar ile karşılaşabiliriz. Eğer hesabınız yeniyse herhangi bir şüpheli etkinlikten dolayı hızlı bir şekilde hesabımız askıya alınabilir. Bunun nedeni Meta şirketinin uyguladığı kurallardan dolayıdır. Eğer algoritma tarafından yeni hesabınız şüpheli etkinlikten dolayı algılanırsa böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Meta, hesabınızın bir insan tarafından hesabın kullanmasını istediği için bizlerde Facebook destek ekibine insan doğrulamasını gerçekleştirerek kapanacak hesabımızı kurtarabiliriz. Bunun için aşağıdaki formu doldurarak Facebook destek ekipleriyle iletişime geçeceğiz ve kendi özçekimimizi göndererek hesabımızı doğrulayacağız.

  • Öncelikle yanda bırakacağımız bağlantıya ulaşarak formu açın. Facebook Kişisel Hesabım Kapatıldı Formu
  • Bu işlemden sonra kapanacak olan hesabınızın bilgilerini yazarak ve kimliğinizin ekini yükleyerek formu gönderin.

Formu gönderdikten sonra Meta destek ekibi sizlere geri dönüş verecektir. Bu geri dönüş 1 hafta veya daha fazla sürebilir. Bunun için sadece destek ekibinin geri dönüşünü beklememiz gerekecektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.