Düzeltme: eFootball 2022 Mobile A Network Error Has Occurred

eFootball 2022 Mobile oyuncuların oyuna bağlanırken karşılaştıkları "Mobile A Network Error Has Occurred" sorununu bu makalede çözmeye çalışacağız.

Eylül 6, 2022 - 08:05
Eylül 6, 2022 - 09:43
Düzeltme: eFootball 2022 Mobile A Network Error Has Occurred
Düzeltme: eFootball 2022 Mobile A Network Error Has Occurred

eFootball 2022 Mobile oyuncularının oyunu oynarken "Mobile A Network Error Has Occurred" sorunuyla karşılaşarak oyuna olan bağlantısı kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2022 Mobile A Network Error Has Occurred Nedir?

Oyun içerisinde nadiren karşılaşılan bu hata kullanıcı fazlalığından oluşan bir sorun olarak görülmektedir. Eğer birden fazla kullanıcı hesabı eFootball 2022 Mobile oyununa tanımlı ise böyle bir sorunla karşılaşmamız mümkün. Bundan dolayı hesaba bağlanırken bağlandı yazar fakat herhangi bir şekilde bağlanmaz. Tabiiki de sadece bu durumdan dolayı da oluşmuyor olabilir. Bunlardan birisi de önbellekte çeşitli sebeplerden dolayı hatanın oluşması bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir.

eFootball 2022 Mobile A Network Error Has Occurred Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunu çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

2-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği Temizleyin

eFootball 2022 Mobile oyunu içerisinde tutulan önbellekler hasarlı veya bozuk kaydedilmişse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için oyunun önbelleğini temizleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Fakat önbelleği temizlediğimizde, oyun içerisinde ki bütün kayıtlı veriler silinecektir.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "eFootball 2022 Mobile" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra eFootball 2022 Mobile uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "eFootball 2022 Mobile" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra oyuna giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

5-) Vpn Bağlanın

Oyunun sunucuları ülkeniz için bakıma alınmış olabilir. Bunun için vpn ağıyla bağlantı kurarak oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer bu işlemden sonra oyuna giriş yapabilirseniz bu sebepten dolayı böyle bir sorunla karşılaştığınızı anlayabilirsiniz.

6-) Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, çekim gücünün yüksek olduğundan emin olun. Eğer Wi-Fi çekim gücü azsa böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Wi-Fi ağıyla bağlantı kurmuyorsanız hücresel verinizi kapat/aç yaparak tekrar oyununuza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

7-) Sunucu Bakımda Olabilir

Sunucunun bakımda olması, oyuncuların oyuna olan erişimini kısıtlayabilir. Bunun için eFootball resmi sitesini takip ederek sunucuların bakımda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

eFootball Mobile Resmi Sitesini Takip Edin

Yukarıdaki bağlantıya ulaşarak ekranı aşağı kaydırın. Ardından "Update History" yazan tabloyu kontrol ederek duyuruları takip edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorun devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!