Düzeltme: Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası

Call of Duty Warzone 2.0 oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları "GPU Driver Version. Game May Not Run Correctly Since Your Video Card Drivers Are Outdated" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Kasım 18, 2022 - 07:46
Ocak 16, 2023 - 17:39
Düzeltme: Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası
Düzeltme: Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası

Call of Duty Warzone 2.0 oyuncuları, oyunu çalıştırdıktan sonra "GPU Driver Version. Game May Not Run Correctly Since Your Video Card Drivers Are Outdated" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası Nedir?

Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası

Karşılaşılan bu hata, genellikle NVDIA grafik kartına sahip kullanıcılarda oluşarak oyuna olan erişim kısıtlanmaktadır. Bu hatanın genel sebebi, NVDIA firmasının yeni bir güncelleme yayınlamasından dolayıdır. Yeni yayınlanan grafik kartı güncellemesini kurarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Call of Duty Warzone 2.0 Gpu Driver Version Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Grafik Kartını Güncel Tutun

Her oyunda bu gibi GPU hatasıyla karşılaşıyorsanız grafik kartı sürücünüzün en güncel halini kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bizlerde grafik kartı sürücümüzün güncel olup olmadığını kontrol ederek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan "Sürücüler" menüsünü açıyoruz.
  • Yukarıda beliren "İndir" butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.
  • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
  • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.
  • Güncelleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarını yeniden başlatabilirsiniz.

Grafik sürücümüzü güncelledikten ve bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Call of Duty Warzone 2.0 oyununu açmayı deneyebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!