Düzeltme: Call of Duty Modern Warfare II Exe/Bad Challenge Hatası

Call of Duty: Modern Warfare II oyuncularının oyun içerisinde, oyuna bağlanmak istediklerinde karşılaştıkları "EXE/BAD_CHALLENGE" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Kasım 9, 2022 - 09:44
Ocak 16, 2023 - 16:59
Düzeltme: Call of Duty Modern Warfare II Exe/Bad Challenge Hatası
Düzeltme: Call of Duty: Modern Warfare II Exe/Bad Challenge Hatası

Call of Duty: Modern Warfare II oyuncularının oyun içerisinde, oyuna bağlanmak istediklerinde "EXE/BAD_CHALLENGE" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Call of Duty Modern Warfare II EXE/BAD_CHALLENGE Nedir?

Call of Duty Modern Warfare II EXE BAD_CHALLENGE

Call of Duty Modern Warfare II oyuncuları, oyun içerisinde herhangi bir maça bağlanmak istediklerinde "EXE/BAD_CHALLENGE" hatasıyla karşılaşarak oyuna erişememekte. Bu hatayla karşılaşan kullanıcıların genellikle konsol oyuncuları olarak görülmektedir.

Karşılaşılan bu hatanın tam olarak neyden kaynaklandığı belirlenilmemekte. Fakat bazı reddit kullanıcılarının deneme yanılmayla sorunlarını çözdüklerini belirtmekte. Bizlerde bu öneriyi gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Fakat bu öneriler kesin bir çözüm olmayabilir. Çünkü bu hatayla karşılaşmamızın olası neden geliştiricilerin hatası olarak görülmektedir. Bunun için yeni bir güncelleme bekleyebiliriz.

Call of Duty Modern Warfare II EXE/BAD_CHALLENGE Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Sınıfı Değiştirin

Oyun içerisinde herhangi bir sınıfı değiştiren oyuncular bir daha böyle bir hatayla karşılaşmadığını belirtmekteler. Bizlerde herhangi bir sınıfı değiştirerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Call of Duty Modern Warfare II EXE BAD_CHALLENGE

2-) Oyunu Güncel Tutun

Oyunun güncel olmaması, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için oyunun güncel olup olmadığını denetleyin. Eğer oyununuz güncel değilse en son sürüme güncelleyerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Modeminizi Kapatıp Açın

Modeminizi kapatıp 20 saniye bekleyerek tekrar açın. Bu işlem sırasında ip adresiniz değişecek ve çeşitli ağ sorunun önüne geçecektir.

4-) Konsolunuzu Yeniden Başlatın

Konsolunuzda tutulan bazı geçici önbellek dosyalarında hasar veya bozukluk olabilir. Bu hasar ve bozuklukları temizlememiz için konsolu yeniden başlatarak düzeltebiliriz. Bunun için konsolunuzu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!