Düzeltme: Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası

Call of Duty Mobile oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları "Invalid Parameter" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası
Düzeltme: Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası

Call of Duty Mobile oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra "Invalid Parameter" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız ve ne yapacağınıza dair bir fikriniz yoksa aşağıda bırakacağımız önerileri gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası Nedir?

Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası

Karşılaşılan bu hata, genellikle internet sorunundan dolayı oluşan bir hatadır. Hatanın çıktısı oyunu giriş yapılmaya çalışılırken ortaya çıkar ve herhangi bir maça girilmesi kısıtlanır. Bu sorunu düzeltmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Call of Duty Mobile Invalid Parameter Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

İnternet önbelleğinde oluşan sorun, bu gibi çeşitli bağlantı hatalarıyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için internet önbelleğini temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz. İnternet önbelleğini temizlememiz için yapmamız gereken tek şey interneti yeniden başlatmaktır.

Eğer Wi-Fi bağlantısı ile internete erişim sağlıyorsanız, modeminizi yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Eğer mobil veri bağlantısı ile internete erişim sağlıyorsanız, mobil verinizi kapatıp tekrar açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Call of Duty Mobile Uygulamasını Güncelleyin

Call of Duty Mobile uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Call of Duty Mobile uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

3-) Cihazı Yeniden Başlatın

Her ne kadar basit bir öneri olarak gözükse de, cihazı yeniden başlatmak olası hataların önüne geçmesine yardımcı olabilir. Bunun için cihazınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Call of Duty Mobile uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Call of Duty Mobile" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Call of Duty Mobile" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra Call of Duty Mobile uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Uygulamaayı silip tekrar yüklemek bu gibi çeşitli hataların önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni uygulama dosyalarının bozuk veya hatalı olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bunun için Call of Duty Mobile uygulamasını tamamen cihazınızdan silerek tekrardan inidirip kurulum işlemini gerçekleştirin ve açın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.