Dream League Soccer 2022 Hata ve Çözümleri

Dream League Soccer 2022 oyuncuların karşılaştıkları çeşitli hataların çözümlerini bu makalede bahsettik.

Dream League Soccer 2022 Hata ve Çözümleri
Dream League Soccer 2022 Hata ve Çözümleri

Dream League Soccer 2022, 12 Aralık 2021 tarihinde piyasaya çıkış yaparak yaklaşık 2 gün içerisinde 5 milyondan fazla kullanıcı elde etmeyi başardı. Fakat bazı oyuncuların, Dream League Soccer 2022 oyununa giriş yaparken veya oyun içerisinde aldığı çeşitli hatalar oluşabilmekte. Eğer sizde bu makale içerisinde oluşturduğumuz başlıkta ki hatalardan birsini aldıysanız, adımları izleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Dream League Soccer 2022 Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Oyunu açmaya kalkışırken intro aldıktan sonra veya almadan kapanıyorsa telefonunuzun gereksinimi oyunu karşılamıyor olabilir.Eğer cihazınıza güveniyorsanız depolama alanınızı kontrol etmeniz gerekmekte.

1-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

2-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği Temizleyin

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

Android cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Dream League Soccer 2022 uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra Dream League Soccer 2022 uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • Dream League Soccer 2022 uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra oyunu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

Dream League Soccer 2022 Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür?

Oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda bağlantı hatasını almanızın temel sebebi sunucu kaynaklı olabilir. Eğer sunucu kaynaklı bir durum varsa bunu kendiniz maalesef çözemezsiniz. Fakat bağlantı hatasının sunucuda olduğunu düşünmüyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Vpn Bağlanın

Oyunun sunucuları ülkeniz için bakıma alınmış olabilir. Bunun için vpn ağıyla bağlantı kurarak oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer bu işlemden sonra oyuna giriş yapabilirseniz bu sebepten dolayı böyle bir sorunla karşılaştığınızı anlayabilirsiniz.

2-) Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, çekim gücünün yüksek olduğundan emin olun. Eğer Wi-Fi çekim gücü azsa böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Wi-Fi ağıyla bağlantı kurmuyorsanız hücresel verinizi kapat/aç yaparak tekrar oyununuza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

3-) Önbelleği Temizleyin

Son önerimiz olan işlemimiz ise önbelleği temizlemek olacaktır. Fakat bu işlem tam olarak sorunun çözümüne ulaştırmayabilir. Bunun için bu durum size kalmış. Önbelleği temizlemek çeşitli geçici dosyaları ve oyun içerisinde bulunan kayıt dosyalarını temizlemek demektir. Eğer önbelleği temizlemek istiyorsanız yukarıda gösterdiğimiz şekilde işlemleri gerçekleştirerek önbelleği ve verileri temizleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.