Discord Javascript Hatası Çözümü

Windows kullanıcılarının sıklıkla kullandığı Discord programında oluşan "Javascript Hatası" programa girişini engelleyerek sinir bozucu bir hale gelmekte. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız bu makale size rehber olacak.

Discord Javascript Hatası Çözümü
Discord Javascript Hatası Çözümü

Discord kullanıcılarının karşılaştığı "Ana İşlemde Bir Javascript Hatası Oluştu" sorunu birçok oyuncuların ve kullanıcıların programa erişimini engelleyerek girişini kısıtlamakta. Ne kadar discord programı dünya genelinde kullanılsa da, birçok hatalar gerçekleşebilir. Bu çeşitli hatalar bizden de kaynaklanabilir, sunucudan da. Fakat başlıktaki karşılaştığımız hata bizden kaynaklanan bir hata olarak görülmekte. Gelin birlikte bu hatanın çözümüne ulaşalım.

Discord Javascript Hatası Neden Alıyorum?

Eğer yukarda ki gibi bir hatayla karşılaşıyorsanız ve tam olarak bu hatayı nasıl çözeceğinize dair bir bilginiz yoksa, neden böyle bir hata aldığınızı sizlere anlatarak hatanın çözümüne ulaştırmaya çalıştıracağız.

Yukarıdaki resime bakarak sizlere bir açıklık getirelim. Bu hata çıktısı bizlere ulaşmaya çalıştığı fonksiyon modüllerinin çalışmadığını ve tam olarak böyle bir fonksiyona ulaşamadığını belirtmekte. Sonuçta bu gibi programlar bir modül ve fonksiyonlarla çalışmakta. Eğer fonksiyonları tanıyamaz ve uzak sunucuya bağlanamayıp geri dönüşünü sağlayamazsa bizlere hata çıktısı olarak geri döndürecek ve hiçbir şekilde programı açtırmayacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamızın en temel sebeplerinden birisi antivirüs programlarıdır. Antivirüs programlarını kontrol ederek bu gibi sorunların önünü aşabilirsiniz.

Discord Javascript Hatasını Nasıl Çözerim?

Öncelikle bu hatayı tamamen çözmemiz için Discord uygulamasını tamamen silerek kendi web sitesi üzerinden yeni bir indirme gerçekleştirmemiz gerekmekte. Discord uygulamasını tamamen silmemiz için Advanced Uninstaller PRO programı yardımıyla otomatik silme işlemini gerçekleştirebiliriz.

  • Advanced Uninstaller Pro İndir (Rar Şifre: 123) programı indirerek işlemimize başlayalım.
  • Öncelikle discord porgramımızı kapatarak Advanced Uninstaller Pro programımızı açıp sağ tarafta bulunan Uninstall Programs menüsüne tıklayın. (Eğer antivirüs programı bilgisayarınızda kuruluysa kapatın veya tamamen silin.)

  • Açılan ekranın sağ tarafında bulunan arama çubuğuna discord yazıp sol tarafta bulunan discord programını seçerek Uninstall butonuna basın.

  • Karşımıza çıkan uyarı ekranında Yes butonuna tıklayarak kaldırma ve tarama işlemini gerçekleştirelim. (Bu işlem birkaç dakika sürebilir.)

  • Karşımıza çıkan ekranda bütün dosyaların seçili olduğundan emin olun ve Next butonuna basın. (Bu işlem birkaç dakika sürebilir.)

  • Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra discord sitesini girerek temiz bir kurulum yapalım. Discord sitesine ulaşmak için tıklayın
  • Discord kurulum işlemini tamamlandıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak discord programımızı açabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.