CapRoyale Açılmama Sorunu

CapRoyale oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözmeye çalışacağız.

CapRoyale Açılmama Sorunu
CapRoyale Açılmama Sorunu

CapRoyale kullanıcılarının oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorunu birçok sorundan dolayı karşılaşılarak önümüze çıkabilmekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

CapRoyale Neden Açılmıyor?

Karşılaşılan bu hata oyun içerisin de oluşan herhangi bir sorundan dolayı önümüze çıkabilir. Bunlardan bir tanesi de makalemiz de yer alan açılmama hatasıdır. Açılmama hatası, genellikle oyun içerisinde oluşan herhangi bir bozuk güncelleme veya hasarlı dosyadan dolayı oluşabilmekte. Bununla birlikte ek olarak geliştiricilerin en ufak bir şekilde yanlış yaptığı herhangi bir yazılım hatasından dolayı böyle bir sorunla karşılaşabilmemiz mümkün.

CapRoyale Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Önbelleği Temizleyin

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

Android cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden CapRoyale uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra CapRoyale uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • CapRoyale uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra oyunu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

2-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

3-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

4-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

5-) Yazılımsal Sorun Olabilir

Oyun içerisin de oluşan yazılımsal sorun veya bakım çalışması bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Eğer oyun bakımdaysa veya yazılımında bir problem varsa yapmamız gereken tek şey beklemek olacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.