Çalınan İnstagram Hesabını Kurtarma

"İnstagram hesabım çalındı","İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum" ya da "instagram hesabımı açamıyorum" gibi sorulara yanıt alamıyorsanız bu içerik sizin için yazılarak çözüme ulaştırmaya çalışacaktır.

Çalınan İnstagram Hesabını Kurtarma
Çalınan İnstagram Hesabını Kurtarma

Genellikle bu durumlarla karşılaşan kişilerin 3. parti yazılım kullanmasından kaynaklı bir durum oluşmakta. Bunlardan birkaçı ise bu şekildedir; instagram hesabımda farklı kişilerin fotoğrafları ve videoları beğeniliyor,instagram hesabımdan habersiz mesaj atılıyor ve fotoğraf paylaşılarak haberim olmadan farklı kişileri otomatik olarak takip ediyor veya otomatik olarak beğeni yapıyor.

İnstagram Hesabıma Neden Giremiyorum?

Arkadaşlar bu gibi durumlarda hesabınız bir otomatik havuza düşerek bot yardımıyla kullanılmakta. Bir nevi hesabınız paralı bir şekilde bir başkasına hizmet etmekte. Öncelikle böyle durumlarla karşılaşmamamız için 3. parti yazılımlarından kaçınmamız gerekmekte. Dediğiniz şey ne anlama geliyor diyorsanız; 3. parti yazılımı kullandığınız webpostegro,instagram hesabıma kim baktı? gibi uygulamalardan oluşmaktadır. Bu uygulamada hesabınıza giriş yaptığınız an bütün verileriniz veritabanına ince detayına kadar kaydedilmektedir. (Şifrenizde dahil) Bir uygulamayı veya siteyi kullanmadan önce gizlilik politikasına,Şartlar ve Koşullar kısmına bakmanız sizin için mantıklı bir yol olacaktır. Bu uygulamaları kullanmak instagram hesabınızı kalıcı olarak ihlal edildiği için kapatılabilir. Dikkat etmenizde fayda var.

Gelelim instagram hesabınızı nasıl kurtaracağınıza. Öncelikle yapmamız gereken hesabımıza bağlı olan telefon numarasından yola çıkmamız. Bu yolu izleyerek kolay bir şekilde instagram hesabımızı geri kurtarabiliriz.

Sms ve Mail ile İnstagram Şifresi Değiştirme

  • Hesabınızda telefon numaranız tanımlıysa IOS cihazlarda, giriş ekranında bulunan Şifreni mi Unuttun? seçeneğine tıklayın. Android cihazlarda, giriş ekranında bulunan Giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklayın.

  • Karşılaştığımız ekranda Telefon seçeneğine tıklayarak hesabınıza tanımlı olan telefon numaranızı girerek ileri butonuna basıyoruz.


  • Bu işlemden sonra telefonunuza İnstagram tarafından sms gelecektir. Gelecek olan linke tıklayarak şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Eğer telefon numaranız hesabınıza tanımlı değilse Kullanıcı Adı seçeneğine tıklayıp mail adresinizi yazarak şifre sıfırlama bağlantısını mail adresini yollattırın.

Eğer telefon veya mailden bağlantı linki alamıyorsanız hesabınız tamamen çalınmış, mail ve telefon numaranız değiştirilmiştir.

Hacklenen İnstagram Hesabımı Geri Nasıl Alırım?

  • İnstagram hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız hesabınıza tanımlı olan mail adresinize girerek [email protected] adresine hesabınızın çalındığına dair bir bilgi vererek durumunuzu iletin.

Örneğin;

Hello Instagram Support Team,

My Instagram account was associated with the e-mail I sent, but my account was taken over by someone else and my e-mail address was changed. I can not access my account.

Instagram username: kullanıcıadınız

Thanks.

  • Bu işlemden sonra İnstagram size geç dönebilir. Bu işlem 1 veya 3 hafta sürebilir.
  • Bunun üstüne BURAYA TIKLAYARAK (telefonunuzdan tarayıcı yardımıyla ulaşın) çıkan ekranda gelen soruyu cevaplayıp bilgilerinizi girin.

  • Bilgilerinizi instagram destek ekiplerine gönderdikten sonra birkaç hafta bekleyin sizlere geri dönüş yapacaklardır. Bu durum İnstagram Destek Ekiplerinin size geri dönüşü 1 ay veya daha fazla sürebilir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.