Bright Memory Infinite Hataları ve Çözümleri

Bright Memory Infinite oyuncularının, oyunu açarken veya oyun içerisinde karşılaştıkları hataları bu makalede çözümlemeye çalışacağız.

Ocak 2, 2022 - 16:59
Ocak 2, 2022 - 17:17
Bright Memory Infinite Hataları ve Çözümleri
Bright Memory Infinite Hataları ve Çözümleri

Bright Memory Infinite, 2019 yılında tek bir kişi tarafından geliştirilerek piyasaya sunuldu. Tek bir kişi tarafından geliştirilmesine rağmen çok iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. Fakat oyuncuların oyunu açarken veya oyun içerisinde karşılaştıkları çeşitli hataları bu makalede değinerek çözüme ulaştırmaya çalışacağız. Eğer sizde herhangi bir hatayla karşılaştıysanız aşağıda sıraladığımız listeyi takip ederek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Bright Memory Infinite Siyah Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

PC platformu içerisinde siyah ekranla karşılaşıyorsanız sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

 • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
 • Driver Booster programını açın.
 • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Dosya Bütünlüğünü Kontrol Edin

Oyun herhangi bir şekilde hasarlı ve bozuk bir şekilde yüklenmiş olabilir. Bunun için oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayarak hasarlı veya bozuk dosyaları kontrol edin. Eğer hasarlı veya bozuk dosya varsa otomatik olarak indirilerek oyunu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Bright Memory Infinite Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Çökme sorununun en temel nedenlerinden birisi olan dosya bozukluğudur. Eğer oyun içi dosyalar hasarlı veya bozuksa böyle bir sorunla karşılaşmamız olası. Bir diğer nedenlerinden birisi olan da sistem gereksiniminizin oyunu çalıştırmamasından dolayıdır. Eğer sistem gereksiniminizin minimum sistem gereksinimini karşılamıyorsa böyle bir sorunla karşılaşmanız olası. Eğer Bright Memory Infinite sistem gereksinimini bilmiyorsanız aşağıda bırakalım;

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: i5-3470 INTEL or AMD Equivalent
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 or AMD Radeon HD 7770
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • İşlemci: i7-4790K INTEL or AMD Equivalent
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 or AMD Radeon R9 390
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Eğer yukarıdaki sistem gereksinimleri bilgisayarınız karşılıyorsa, bu sorunun bir diğer nedenlerinden biriside antivirüs sisteminden kaynaklı olabilir. Eğer antivirüs programı kullanıyorsanız (Windows Defender dahil.) Bright Memory Infinite oyununu koruma alanına dahil etmeyin. Anti virüs programı oyun içerisindeki çeşitli dosyaları karantinaya alarak çalıştırtmayabilir. Bu yüzden antivirüs programınızı ya devre dışı bırakın yada Bright Memory Infinite oyununu koruma alanına dahil etmeyin.

Çökme sorunundan kurtulmamız için sizlere birkaç öneriden bahsetmemiz gerecek. Bunun için;

1-) Dosya Bütünlüğünü Doğrula

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

 1. Steam programını açın.
 2. Kütüphane menüsünü açın.
 3. Sol tarafta bulunan Bright Memory Infinite oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
 4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
 5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin. Eğer açılmıyorsa ikinci işlemimize geçelim.

2-) Sistem Gereksiniminizi Kontrol Edin

Eğer oyun sistem gereksinimi, bilgisayarınızda ki sistem gereksinimine göre düşükse böyle bir sorunla karşılaşmanız olası. Sistem gereksiniminiz, oyunun sistem gereksinimine karşı yetersizse herhangi bir işlem yapsanızda farklı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden donanımınızın oyun sistem gereksinimiyle eşdeğer veya yüksek olması gerekmektedir.

3-) Dosya Konumunu Kontrol Edin

Steam üzerinden indirdiğiniz oyun "C:\Program Files (x86)\Steam" klasörü içerisinde bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer oyun dosyası gösterdiğimiz klasör içerisinde barındırılmıyorsa taşımayı veya oyunu silerek gösterdiğimiz klasör içerisinde yüklemenizi öneririz. Bu işlemden sonra artık çökme, donma ve oyundan atma gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!