Battlefield 3 Has Stopped Working Hatası Çözümü

Battlefield 3 oyuncularının konsol üzerinden oyuna bağlanırken karşılaştıkları "Has Stopped Working" hatasını bu makalede çözümlemeye çalışacağız.

Ocak 18, 2022 - 23:02
Ocak 18, 2022 - 23:28
Battlefield 3 Has Stopped Working Hatası Çözümü
Battlefield 3 Has Stopped Working Hatası Çözümü

Battlefield 3 oyuncularının oyuna bağlanırken karşılaştıkları "Has Stopped Working" hatası oyuncuların, oyuna erişimini engelleyerek oyun zevkini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Battlefield 3 Has Stopped Working Nedir?

Karşılaşılan bu hata bulut sistemine bağlanılanarak indirme işlemi gerçekleşirken oluşan bozuk bir dosyanın oluşmasından kaynaklı durumdur. Bunun için sizlere vereceğimiz öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Battlefield 3 Has Stopped Working Nasıl Düzeltilir?

Battlefield 3 profil kaydedici dosyası içerisinde barındırılan PROF_SAVE_BODY dosyası hasarlı veya bozuk olması bu gibi sorunu beraberinde getirerek oyuna erişimi kısıtlandırmakta. Bunun için PROF_SAVE_BODY dosyasını silerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

  • Başlat arama ekranına çalıştır yazıp açın.
  • Açılan çalıştır arama ekranına "C:\Users\Kullanıcı adınız\Documents\Battlefield 3/settings" yazarak klasöre erişin. (Kullanıcı adınız yazan yere Windows kullanıcı adınızı yazmanız gerekmektedir.)
  • Açtığımız klasör içerisinde bulunan PROF_SAVE_BODY klasörünü tamamen silin.
  • Bu işlemden sonra Origin programını açın.
  • Oyun kitaplığınızda ki Battlefield 3'e sağ tıklayarak "Oyun ayrıntılarını göster" seçeneğine tıklayın ve Ayrıntıların yanında ki "Bulut Depolama" seçeneğini seçin.
  • Bu işlemden sonra Battlefield 3 veya tüm Origin oyunları için bulut depolamayı devre dışı bırakın.

Artık herhangi bir sunucuya rahat bir şekilde katılabilirsiniz.Bu işlemde Battlefield 3 oyun dosyalarını tarayarak eksik veya hatalı dosyaları fark edecek ve indirme işlemini gerçekleştirecektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!