Assassin's Creed Valhalla Visual C++ Runtime Library Hatası Çözümü

Assassin's Creed Valhalla oyuncularının oyunu indirirken karşılaştıkları "Visual C++ Runtime Library" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Assassin's Creed Valhalla Visual C++ Runtime Library Hatası Çözümü
Assassin's Creed Valhalla Visual C++ Runtime Library Hatası Çözümü

Assassin's Creed Valhalla oyuncularının oyunu indirirken karşılaştıkları "Visual C++ Runtime Library" oyuncuların, oyuna erişimini engelleyerek oyun zevkini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla Visual C++ Runtime Library Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata, VCRedist ve .Net Framework kütüphanelerinin bilgisayarda bulunmamasıyla birlikte böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Eğer bilgisayarınızda VCRedist ve .Net Framework yüklüyse kütüphaneler okunamıyor olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek bu sorunu nasıl çözeceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Assassin's Creed Valhalla Visual C++ Runtime Library Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1-)  Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) RAM Kilidini Açın

Yukarıdaki işlem hiçbir şekilde sorunun çözümüne ulaştırmadıysa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

32 Bit İşletim Sistemine Sahipseniz;

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına "bcdedit /set increaseuserva 2800" yazarak enter tuşuna basıyoruz.

İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra tekrar oyunu indirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer yaptığımız bu işlemi geri almak istiyorsanız;

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına "bcdedit /deletevalue increaseuserva" yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yaptığımız işlemi geri almış olacağız.

64 Bit İşletim Sistemine Sahipseniz;

 • Başlat arama ekranına "Çalıştır" yazıp açıyoruz.
 • Çalıştır arama ekranına "msconfig" yazıp aratıyoruz.
 • Açılan "Genel" menüsü ekranında "Seçmeli Başlangıç" seçili seçenekte bulunan "Sistem hizmetlerini yükle" ve "Başlangıç öğelerini yükle" bu iki seçeneği kaldırarak "Uygula" butonuna basıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
 • Sistem açıldığında masaüstü görselleri değişebilir. Bu sizi korkutmasın, ardından başlat arama ekranına gelerek "Denetim Masası" yazıp açıyoruz.
 • Karşımıza çıkan ekranda "Program Kaldır" seçeneğine tıklıyoruz.
 • Açılan listede "Microsoft Visual C++" programlarını göreceksiniz. Üzerlerine gelerek sağ tık yapıyoruz ve kaldır seçeneğini seçip kaldırıyoruz.
 • Kaldırma işlemlerini tamamladıktan sonra güncel Microsoft Visual C++ indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra başlangıç ayarlarını eski haline getirerek bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bu işlemden sonra artık bu hatayı almaya devam etmeyeceksiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.