Gta V Launcher code 1 hatası

~Fatih~

Acemi
Merhaba arkadaşlar launcher her açışımda güncelleme sorunu yani kısacası code 1 hatası veriyor şimdiden söyliyeyim silip yüklemek vpn kullanmak ve interneti sıfırlamak işe yaramadı lütfen yardımcı olun

RAM
8 GB
Ekran Kartı
Gtx 1050ti
İşlemci
İntel(R) Core(TM) i5
İşletim Sistemi
Windows 10

Ramazan Karaca

Hata Uzmanı
Admin
Merhaba, size göstereceğim öneriyi gerçekleştirmeden önce Rockstar Games Launcher ve diğer açık zıt programları görev yöneticisi yardımıyla kapatın.
  • "Belgelerim" klasöründe bulunan "Rockstar Games" klasörünü açarak "Launcher" ve "Social Club" klasörünü silin.
  • Bu işlemden sonra GTA 5 oyun klasörüne ulaşın ve "Redistributables" klasörünü açarak "Social-Club-Setup.exe" programını çalıştırın.
Screenshot_1.jpg
  • Kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra başlat arama ekranına "Hizmetler" yazıp açın.
  • Açılan ekranda "Rockstar Game Library Service" veya "Rockstar Oyun Kütüphanesi Hizmeti" seçeneğine çift tıklayarak "Başlangıç Türü" seçeneğini "Otomatik" olarak ayarlayıp "Hizmet Durumu" seçeneği devre dışı gözüküyorsa aşağıda bulunan "Başlat" butonuna tıklayarak hizmeti başlatın.
Screenshot_2.jpg
  • Ardından "Uygula" butonuna tıklayarak işlemi kaydedin ve Rockstar Games Launcher programını yönetici olarak çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Eğer sorununuz devam ediyorsa internet servis sağlayıcınızın internet adresine erişerek "Güvenli internet" ayarının "Kapalı" olduğundan emin olun. Eğer açıksa kapatmanızı öneririm.

~Fatih~

Acemi
Merhaba, size göstereceğim öneriyi gerçekleştirmeden önce Rockstar Games Launcher ve diğer açık zıt programları görev yöneticisi yardımıyla kapatın.
  • "Belgelerim" klasöründe bulunan "Rockstar Games" klasörünü açarak "Launcher" ve "Social Club" klasörünü silin.
  • Bu işlemden sonra GTA 5 oyun klasörüne ulaşın ve "Redistributables" klasörünü açarak "Social-Club-Setup.exe" programını çalıştırın.
View attachment 12
  • Kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra başlat arama ekranına "Hizmetler" yazıp açın.
  • Açılan ekranda "Rockstar Game Library Service" veya "Rockstar Oyun Kütüphanesi Hizmeti" seçeneğine çift tıklayarak "Başlangıç Türü" seçeneğini "Otomatik" olarak ayarlayıp "Hizmet Durumu" seçeneği devre dışı gözüküyorsa aşağıda bulunan "Başlat" butonuna tıklayarak hizmeti başlatın.
View attachment 13
  • Ardından "Uygula" butonuna tıklayarak işlemi kaydedin ve Rockstar Games Launcher programını yönetici olarak çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Eğer sorununuz devam ediyorsa internet servis sağlayıcınızın internet adresine erişerek "Güvenli internet" ayarının "Kapalı" olduğundan emin olun. Eğer açıksa kapatmanızı öneririm.
abi hepsini denedim olmuyor başka bir çözümü varmıdır ?

Ramazan Karaca

Hata Uzmanı
Admin
abi hepsini denedim olmuyor başka bir çözümü varmıdır ?
İşletim sisteminiz nedir ve hangi platform üzerinden oyuna giriş yapmaya çalışıyorsunuz? (Epic Games, Steam vb.)
Ekstra olarak Bu bilgisayar klasörüne erişerek solda bulunan "Belgelerim" seçeneğine sağ tıklayarak "Özellikler" menüsünü açın. Üst menüde bulunan "Konum" seçeneğine tıklayarak "Varsayılana döndür" butonuna tıkla ve işlemleri uygula.
Screenshot_4.jpg

~Fatih~

Acemi
İşletim sisteminiz nedir ve hangi platform üzerinden oyuna giriş yapmaya çalışıyorsunuz? (Epic Games, Steam vb.)
Ekstra olarak Bu bilgisayar klasörüne erişerek solda bulunan "Belgelerim" seçeneğine sağ tıklayarak "Özellikler" menüsünü açın. Üst menüde bulunan "Konum" seçeneğine tıklayarak "Varsayılana döndür" butonuna tıkla ve işlemleri uygula.
View attachment 14
Windows 10 ve oyuna Epic Games üzerinden girmeye çalışıyorum daha önceden oyun dosyalarını doğrulamıştım

Belgeler konumu varsayılandaydı yinede işlemleri uyguladım maalesef aynı durumda.

Ramazan Karaca

Hata Uzmanı
Admin
Windows 10 ve oyuna Epic Games üzerinden girmeye çalışıyorum daha önceden oyun dosyalarını doğrulamıştım

Belgeler konumu varsayılandaydı yinede işlemleri uyguladım maalesef aynı durumda.
Büyük ihtimal arka planda virüs sistemi engelliyor. Şu öneriyi deneyelim bakalım.
  1. Öncelikle arka planda Rockstar Games ve Social Club programlarını görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapat.
  2. Başlat arama ekranına "Windows Güvenliği" yazıp arat ve aç.
  3. Açılan menünün sol tarafında bulunan "Uygulama ve tarayıcı kontrolü" seçeneğine tıkla ve "Exploit Koruma Ayarları" seçeneğine tıkla.
Screenshot_1.jpg
  1. Ardından yukarıda bulunan "Program Ayarları" seçeneğine tıkla ve "Özelleştirmek için program ekle" seçeneğini seçerek "Tam dosya yolunu seç" seçeneğine tıkla.
Screenshot_2.jpg
  1. Bu işlemden sonra GTA V dosya dizinine ulaşın ve ve "Redistributables" klasörünü açarak "Social-Club-Setup.exe" programını seçin.
Screenshot_3.jpg
  1. Açılan ekranda aşağıya inerek "Görüntüler için rastgeleleştirmeyi zorla (Zorunlu ASLR)" seçeneğini etkinleştirerek işlemi uygula.
Screenshot_4.jpg
Bu işlemden sonra Rockstar Games Launcher programını çalıştırın.

~Fatih~

Acemi
Büyük ihtimal arka planda virüs sistemi engelliyor. Şu öneriyi deneyelim bakalım.
  1. Öncelikle arka planda Rockstar Games ve Social Club programlarını görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapat.
  3. Açılan menünün sol tarafında bulunan "Uygulama ve tarayıcı kontrolü" seçeneğine tıkla ve "Exploit Koruma Ayarları" seçeneğine tıkla.
View attachment 15
  1. Ardından yukarıda bulunan "Program Ayarları" seçeneğine tıkla ve "Özelleştirmek için program ekle" seçeneğini seçerek "Tam dosya yolunu seç" seçeneğine tıkla.
View attachment 16
  1. Bu işlemden sonra GTA V dosya dizinine ulaşın ve ve "Redistributables" klasörünü açarak "Social-Club-Setup.exe" programını seçin.
View attachment 17
  1. Açılan ekranda aşağıya inerek "Görüntüler için rastgeleleştirmeyi zorla (Zorunlu ASLR)" seçeneğini etkinleştirerek işlem

View attachment 15
View attachment 16
View attachment 17
  1. Açılan ekranda aşağıya inerek "Görüntüler için rastgeleleştirmeyi zorla (Zorunlu ASLR)" seçeneğini etkinleştirerek işlemi uygula.
View attachment 18
Bu işlemden sonra Rockstar Games Launcher programını çalıştırın.
daha önceden zorunlu aslr ayarlarını uygulamıştım şimdide yaptım sonuç aynı... bazı sayfalarda silip yeniden yükleyin dediler silip yüklemem de işe yaramıyor

hata vermeden önce rockstar games launcher uptade yazısı sonrasında "Installing prerequisite: Rockstar Games Social Club" yazısı yüklenirken hata ile karşılaşıyorum

Ekran Görüntüsü (2693).png Ekran Görüntüsü (2694).png

Ramazan Karaca

Hata Uzmanı
Admin
daha önceden zorunlu aslr ayarlarını uygulamıştım şimdide yaptım sonuç aynı... bazı sayfalarda silip yeniden yükleyin dediler silip yüklemem de işe yaramıyor

hata vermeden önce rockstar games launcher uptade yazısı sonrasında "Installing prerequisite: Rockstar Games Social Club" yazısı yüklenirken hata ile karşılaşıyorum

View attachment 19 View attachment 20
Karşılaştığın hata "Redistributables" klasörü içerisindeki "Social-Club-Setup.exe" programının okunamamasından kaynaklanan bir durum.
Birde şu önerimi deneyebilirsin.
Bu işleme başlamadan önce GTA V klasörünü virüs programı yardımıyla istisna olarak ayarlayalım.
Başlat arama ekranını açın.
  • Arama ekranına "Windows güvenlik ayarları" yazarak çalıştıralım.
  • Açılan ekranda "Virüs ve Tehdit Koruması" seçeneğine tıklayalım..
  • Menü içerisinde bulunan "Fidye Yazılımına Karşı Koruma" seçeneğine tıklayalım..
  • Açılan ekranda "Denetimli Klasör Erişimi" seçeneğini kapatalım.
Bu işlemden sonra gerçek zamanlı korumayı kapatalım.
  • Başlat arama ekranına "virüs ve tehdit koruması" yazıp açalım.
  • Ardından "Ayarları yönet" seçeneğine tıklayalım.
  • Gerçek zamanlı koruma'yı "Kapalı" konumuna getirelim.
Bu işlemiden sonra GTA V oyununu güvenlik programı için istisna olarak ayarlayalım.
  • Başlat arama ekranına "virüs ve tehdit koruması" yazıp açalım.
  • Virüs ve tehdit koruması ayarları altında "Ayarları yönet" ve ardından "Dışlamalar" altında "Dışlama ekle veya kaldır" seçeneğini seçelim.
  • Bir dışlama ekle’yi seçin ve ardından diskinize kayıtlı "GTA V" oyun klaösrünü seçelim.
Şimdi bu yukarıda ki işlemleri gerçekleştirerek olası engellemelerin önüne geçmiş olduk. Şimdi aşağıdaki işlemi gerçekleştirerek dosyaların yeniden yapılandırılmasına yardımcı olalım.
  • Yine aynı şekilde GTA V dosya dizinine ulaşın ve ve "Redistributables" klasörünü açarak "Social-Club-Setup.exe", "Rockstar-Games-Launcher.exe" ve "Rockstar-Games-Epic.exe" programını tamamen sil.
  • Ardından Epic Games Launcheri çalıştırıp GTA V oyununu doğrulat. Doğrulama işlemi tamamlanınca tekrar başlatmayı dene.
Umarım sorunun çözülmüş olur :)

Latest threads

Latest posts

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock